Jak wziąć kredyt mieszkaniowy pracując na śmieciówce

Jeszcze kilka lat temu zakup mieszkania na kredyt był bardzo utrudniony, jeśli pracowaliśmy na umowie śmieciowej. Zobacz, co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na kredyt hipoteczny, gdy pracujesz na podstawie umowy śmieciowej.
  • Zakup mieszkania a praca na umowie śmieciowej

    Z punktu widzenia banku umowa o pracę jest bardziej wiarygodna niż umowa śmieciowa. To lepsza gwarancja wypłacalności kredytobiorcy. Na "śmieciówce" jest większe ryzyko dla banku, dlatego kredytobiorca dostaje najczęściej gorsze warunki kredytowe.

    mk

Kiedyś banki preferowały tylko osoby pracujące na umowę o pracę. Ale rynek się zmienił i banki nie chcą tracić klientów, którzy pracują na podstawie umów cywilnoprawnych. Obecnie w oczach banku umowa śmieciowa wcale nie jest taka zła. Jest ona warta więcej niż praca na własnej działalności gospodarczej. Zdolność kredytową można poprawić. Warto w tym celu postarać się o znalezienie osoby, która podpisze z nami dodatkową umowę o pracę, nawet na czas określony z minimalnym wynagrodzeniem. Dodatkowo pomóc mogą bliscy, których do umowy kredytowej wpiszemy jako współkrdytobiorców.

Przeczytaj: Plusy i minusy skorzystania z pomocy współkredytobiorcy

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news 

Pracując na umowie śmieciowej dostaniemy kredyt hipoteczny, ale zapłacimy więcej niż osoby, które mają umowę o pracę.

Jakie są szanse na kredyt mieszkaniowy, gdy pracuje się na umowę śmieciową? 

Czy umowy śmieciowe powinny zostać zniesione? Zdaniem Marcina Iwucia, ekonomisty i eksperta finansowego są one potrzebne.


Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news 

Autor: redakcja.regiodom
0komentarzy