Zawór kombinowany, a komfortowy remont łazienki (ZDJĘCIA)

Wiosna to tradycyjny czas remontów w łazienkach. Elementem, o którym nie można zapomnieć podczas renowacji instalacji, są zabezpieczenia, pozwalające na odcinanie i regulację przepływu zimnej wody do armatury i urządzeń - zawór kombinowany.
  • Zawór kombinowany, a komfortowy remont łazienki (ZDJĘCIA)

    SCHELL
  • Zawór kombinowany, a komfortowy remont łazienki (ZDJĘCIA)

    SCHELL

Zawory odcinające i regulacyjne pozwalają zapobiec konsekwencjom awarii urządzeń czy armatury łazienkowej. W przypadku niekontrolowanego wycieku wody dają możliwość odcięcia jej dopływu do uszkodzonego elementu. Dlatego zaleca się montowanie tego typu armatury przed każdym urządzeniem.

Zobacz również: Funkcjonalna łazienka na własną rękę 

Zawór kombinowany pozwala uprościć budowę instalacji, dzięki możliwości podłączenia baterii i pralki z jednego podejścia instalacyjnego. Funkcjonalne rozwiązanie sprawia, że prace montażowe są realizowane pewniej i sprawniej, co stanowi dużą zaletę również w sytuacji, gdy do istniejącej już instalacji chcemy bezpiecznie podłączyć dodatkowe urządzenie. Solidne, mosiężne wykonanie zaworu gwarantuje bezawaryjną pracę, a estetyczny wygląd sprawia, że harmonijnie wkomponuje się w wystrój nowoczesnej łazienki.

Więcej korzyści z użytkowania

Technika zaworu kombinowanego została opracowana nie tylko z myślą o ułatwieniu i przyspieszeniu prac montażowych, lecz również zapewnieniu bezawaryjnego działania. Szybkie i szczelne połączenie zaworu z instalacją zimnej wody gwarantuje odporna na wyrwanie złączka ze stożkiem zaciskowym lub samo uszczelniającym gwintem przyłączeniowym. Strumień wody można łatwo i wygodnie regulować za pomocą poręcznego pokrętła, które działa lekko nawet po wielu latach użytkowania.

Oprócz funkcji regulacji i odcinania wody, zawór kombinowany, np. ten marki Schell zapewnia również ochronę instalacji zewnętrznej przed ewentualnym skażeniem. W przypadku awarii wodociągu podwójna blokada strumienia zwrotnego zapobiega zwrotnemu przepływowi zanieczyszczonej wody do domowej instalacji. Zawór może być dodatkowo wyposażony w filtr o dokładności 500 mikrometrów, który wyłapuje elementy zanieczyszczeń z wody, które mogą spowodować zniszczenie baterii lub awarię urządzeń gospodarstwa domowego.

Autor: Ewa Wieczorska
Współpraca: SCHELL
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Szanowna Pani , od kiedy czymś estetycznym można nazwać plastikowy wąż zamontowany "po przekątnej" przy eleganckiej (chromowanej) armaturze? Tak , jak to pokazane na zdjęciu. Zawory kombinowane zakłada się , kiedy nie mamy w zamiarze remontu łazienki lub kuchni , a wystąpiła potrzeba zainstalowania nowego urządzenia. W przypadku (jak wskazuje temat artykułu) zakłada się oddzielne ujęcie , aby ukryć "plastikowe badziewie". Rozbudowane , wielofunkcyjne zawory (urządzenia) mają większą podatność na awarie i są w naprawach (wymianach) zdecydowanie droższe!!! Wystarczy, że jeden z elementów ulegnie zużyciu, wymienić należy wtedy całe urządzenie. Artykuł wygląda na sponsorowany , a Pani dała się uwieść w zachwalaniu asortymentu sponsorowi. Tak prywatnie, czy chciała by pani mieć u siebie w łazience plastikowy, karbowany wąż , na którym zbiera się brud i wilgoć przy korzystaniu z umywalki?
Zzbbiigg, 03.05.2014, 09:26
Komentarz został usunięty.