Woda z kranu jak źródlana. Zastosowanie filtrów kuchennych

Wystarczy zastosować filtr kuchenny, a uzyskamy z własnego kranu wodę zdatną do picia bez gotowania, za to o wysokich walorach smakowych.
  • Filtr podzlewozmywakowy

    Warto zamontować filtr podzlewozmywakowy. Na zewnątrz, na blacie kuchennym widoczny jest tylko kranik, czyli wylewka.

    UST-M
  • Filtr FS3 WFU marki UST-M

    Na przykład filtr FS3 WFU (marki UST-M) potrafi przefiltrować do 8 litrów wody w minutę. Łatwo się go instaluje, a wkłady są proste w wymianie. Filtr można ukryć pod zlewem. Kosztuje on około 200 złotych.

    UST-M

Woda butelkowana – źródlana czy mineralna – jest dobra, gdy szybko chcemy ugasić pragnienie. A co z kranówką? Też nie musi być zła. Należy jednak zastosować odpowiedni filtr kuchenny. Wtedy z kranu poleci woda zdatna do picia bez gotowania, za to smaczna.

Poczytaj też: Filtry do uzdatniania wody kotłowej 

Kranówka dzięki wkładom filtrującym zostanie oczyszczona z piachu, mułu, rdzy oraz innych zanieczyszczeń. Zyska walory smakowe i pozbędziemy się z niej chloru. Przyrządzone z tej wody kawa, herbata lub zupa będą smakowały. Filtr to prosty sposób na krystalicznie czystą wodę w domu.

Woda wodociągowa, która płynie z kranów, nadaje się do picia. Z powodu chloru i zanieczyszczeń osadzających się w rurach, trudno wyobrazić sobie jednak jej spożywanie bez przegotowania. Zły stan techniczny rur wodociągowych skutkuje przedostawaniem się rdzy oraz innych zanieczyszczeń do wody.
To dlatego montaż filtrów jest zalecany w budynkach ze starszymi instalacjami sanitarnymi. W nowym budownictwie też się je stosuje, bo woda z kranu jest często mocno chlorowana. Urządzenie filtrujące warto zamontować w szafce pod zlewem w kuchni, żeby nie było zauważalne. Na zewnątrz, na blacie kuchennym będzie tylko kranik, czyli wylewka. No i świeża, czysta woda, która płynie do naszych szklanek.

Kupiłbyś?: Urządzenie do przygotowywania wody sodowej i napojów gazowanych  

Istnieją w sprzedaży filtry, których przezroczyste klosze pozwalają sprawdzić zanieczyszczenia wkładów. Konfigurację filtrów można dobrać do potrzeb domowników. Zestaw można uzupełnić o specjalistyczne wkłady usuwające żelazo, zmiękczające wodę oraz dokładne wkłady z glinki ceramicznej, jakie usuwają zanieczyszczenia większe niż 0,3 mikrometra. 

Wkłady sedymentacyjne usuwają z wody zanieczyszczenia stałe. Wkład z węglem aktywowanym poprawia zapach i smak wody, ponadto eliminuje chlor oraz związki chloropodobne.

Autor: Katarzyna Piojda
Współpraca: UST-M
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

zakup i montowanie filtra w Opolu to totalna bzdura!!!!
Woda lecąca z kranów jest znacznie lepsza niż niektóre butelkowane wody sprzedawane w marketach.
obserwator, 01.02.2013, 16:07