Parawan nawannowy: by połączyć zalety wanny i kabiny prysznicowej

Dobrze zaprojektowana mała łazienka powinna być funkcjonalna i uporządkowana.Niestety z braku miejsca nie zmieścimy w niej wanny i natrysku. Montując parawan na wannie mamy szybki prysznic na początku dnia i relaksującą kąpiel wieczorem.
  • Parawan nawannowy Fuenta New PND

    Pawan jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które planują w przyszłości generalny remont łazienki, by wstawić wannę oraz oddzielny prysznic. Już teraz niewielkim kosztem mogą poprawić komfort kąpieli.

    Radaway

Jeżeli planujesz remont łazienki, a masz w niej zbyt mało miejsca na wannę i kabinę prysznicową, pomyśl o montażu parawanu. Będziesz mógł korzystać z udogodnień obu urządzeń. Niewielkim kosztem możesz zwiększyć funkcjonalność swojej łazienki, w której masz bardzo ograniczoną przestrzeń. 

Zobacz również: Prysznic czy wanna, a może prysznic w wannie 

Dostępne parawany pasują zarówno tych klasycznych prostokątnych, jak i bardziej nowoczesnych – asymetrycznych wanien, o różnych wymiarach.Rodzaj szkła w parawanie dobieramy do naszych upodobań i charakteru łazienki. Do wyboru jest szkło przejrzyste, matowe lub malowane dekoracyjnie.Fot. Aquaform 

Są różne modele parawanów: wahadłowe (jednoelementowe) oraz składane harmonijkowo – dwu- lub kilkuelementowe. Wieloczęściowe parawany, które można składać harmonijkowo na ścianę umożliwiają często na uzyskanie pewnego rodzaju kabiny prysznicowej. 

 W bardzo małej łazience dobrze zamontować parawan ze szkła przejrzystego, który nie pomniejszy optycznie pomieszczenia. W dużej, gdzie chcemy oddzielić strefę kąpielową od reszty łazienki, dobrym pomysłem będzie parawan ze szkła matowego.Fot. Aquaform

Autor: redakcja.regiodom
3komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (3)

Ja mam jedno i drugie i nie mam żadnych zamontowanych ścianek dodatkowych mam zasłonę prysznicową z materiału specjalnego nie przemakalnego.Kiedy kąpie się w wannie zasłonę mam odsłoniętą jak biorę prysznic to zasłona na plastykowych kółkach lekko się zaciąga.
Mak, 22.06.2012, 20:24
ble ble, 22.06.2012, 22:30
TLC, 24.06.2012, 15:44