Inteligentna bateria, którą uruchomisz ręcznie lub bezdotykowo

Baterie z linii Optima są wygodne i ekologiczne. Dostępne są modele klasyczne lub z elektronicznym wyświetlaczem pokazującym temperaturę i systemem ostrzegania przed zbyt gorącą wodą.
  • Inteligentna bateria kuchenna z linii Optima

    Stojąca bateria z linii inteligentnej armatury Optima ma dwa sposoby uruchamiania wody – klasyczny poprzez uchwyty i bezdotykowy, działający za pomocą elektronicznego sensora. Dostępna jest również bateria z wyświetlaczem pokazującym temperaturę wody.

    Oras

Najnowszą baterię Optima można uruchomić ręcznie dwoma oddzielnymi uchwytami do ciepłej i zimnej wody lub bezdotykowo za pomocą sensora. To drugie rozwiązanie jest bardzo wygodne w kuchni, gdzie często mamy zabrudzone ręce np. mąką i nie chcemy dotykać kranu. Ponadto pozwala zaoszczędzić wodę. Strumień uruchamiany jest tylko, gdy przysuniemy dłoń do kranu, a woda ma od razu optymalną siłę i temperaturę. Elektroniczne sterowanie wodą pozwala szybko opłukać dłonie (w 2 sekundy). W tym czasie wykorzystamy ok. 400 ml wody, podczas gdy w klasycznym kranie, zanim ustawimy odpowiednią temperaturę i strumień, zużycie wody będzie dużo większe. 


Bateria Optima
Uchwyty baterii zakończone są antypoślizgowym szarym materiałem. Nie bez przyczyny też gorącą wodę uruchamia się innym uchwytem niż zimną. Choć popularne są obecnie baterie jednouchwytowe, to w kuchni dużo wygodniej korzysta się z tych klasycznych kranów. Gotując bardzo często potrzebujemy zupełnie zimnej lub gorącej wody, dlatego ich oddzielne uruchomienie jest tak przydatne.fot. Oras

Nowy model baterii kuchennej ma wysoką obrotową wylewkę (jej wys. to 29,4 cm). Kąt obrotu jest ustawiony fabrycznie na 120°, można go jednak ustawić na 60 czy 80° lub zupełnie unieruchomić kran. Bateria może mieć zawór do zmywarki.

Autor: redakcja.regiodom
0komentarzy