Bateria umywalkowa: smukła, inteligenta, bezdotykowa

Bezdotykowa bateria z linii Oras Electra przyciąga uwagę prostą, elegancką formą. Smukłe, wydłużone linie sprawdzą się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych. Serię zaprojektowano z myślą o umywalkach nablatowych.
  • Bateria umywalkowa Oras Electra

    Oras Electra - smukła linia nadaje baterii łagodny, naturalny wygląd.

    Oras

Bezdotykowa armatura sterowana fotokomórką zyskuje w Polsce coraz więcej zwolenników. Jest najbardziej ekologiczne - jeśli chodzi o poziom zużycia wody - rozwiązanie w wyposażeniu łazienki i kuchni. Kran wyposażony w czujnik uruchamia strumień wody jedynie wówczas, gdy przystawimy do niego ręce. Tym samym ogranicza zużycie wody do niezbędnego minimum. 

Bateria Oras Electra ma niestandardową wysokość, gdyż zaprojektowana została głównie z myślą o umywalkach nablatowych – szczególnie tych nowoczesnych przypominających wyglądem głębokie misy. Dostępne są dwa modele:

  • niższy – o wys. 12 cm,
  • wyższy – z korpusem o wys. 17 cm.

Fotokomórka zasilana jest baterią (6V) lub specjalnym zasilaczem (12 V). Mają także możliwość indywidualnego ustawienia czasu wypływu wody. 

Bateria Oras Electra dostępna jest w wersji z rączką Bidetta. Rączkę z prysznicem uruchamia krótki ruch ręką przed fotokomórką baterii. Dzięki temu rozwiązaniu można np. szybko i sprawnie napełnić wodą wysokie naczynie, które nie zmieści się pod kranem. Rączka powiększa też zasięg kranu i w małych łazienkach może zastąpić klasyczny bidet. 

Zalety aramtury bezdotykowej

Po pierwsze stosowanie baterii bezdotykowych pozwala na oszczędzenie zarówno wody, która płynie z kranu tylko wtedy, gdy jest potrzebna, jak i energii elektrycznej zużywanej do jej podgrzania.

Po drugie jest to rozwiązanie wygodne. Aby uruchomić baterię bezdotykową wystarczy przysunąć do niej dłoń i już pojawia się strumień wody. Zapewnia to bezpieczeństwo dzieciom, gdyż bateria ma możliwość ustawienia stałego poziomu temperatury strumienia wody. Dzięki temu nie musimy za każdym razem szukać równowagi między zimną i gorącą wodą, a maluchy na pewno się nie poparzą.

Po trzecie korzystanie z baterii na fotokomórkę jest bardziej higieniczne od użycia baterii tradycyjnych. Uruchamiamy baterię ruchem dłoni, nie musimy dotykać kranu. Nie narażamy się więc na kontakt z bakteriami, co jest szczególnie istotne w łazienkach, z których korzysta wiele osób np. w miejscach publicznych: restauracjach, galeriach handlowych czy klubach fitness. Łatwiej jest też utrzymać baterię w czystości - gdy nie dotykamy kranu mokrą ręką, mniej jest na nim zacieków.  

Autor: mk
Współpraca: Oras
0komentarzy

Polecamy