Bateria Oras Eterna pomaga oszczędzać wodę

Wbudowany w baterię łazienkową przycisk EcoLed informuje użytkownika, czy oszczędza wodę. Jeśli nie jesteśmy ekologiczni, urządzenie sygnalizuje to czerwonym światłem.
  • Bateria łazienkowa z linii Oras Eterna

    Śledząc mrugające na baterii światło możemy dbać o ekologiczne zużycie wody podczas kąpieli.

    Oras
  • Bateria łazienkowa Oras Eterna natryskowo-wannowa

    Bateria łazienkowa Oras Eterna natryskowo-wannowa

    Oras

Linia baterii o nazwie Eterna powstała z myślą o ograniczeniu zużycia wody w gospodarstwie domowym. W skład linii wchodzą produkty: termostatyczna bateria natryskowa oraz wannowo-natryskowa.

EcoLed – sposób na oszczędzenie wody

Baterię uruchamiamy naciskając przycisk EcoLed. Zapalenie się zielonej diody oznacza, że można się myć, a czerwonej, że powinniśmy zakończyć kąpiel. Praktycznie wygląda to w ten sposób, że bateria zamiga zielonym światłem przy odkręceniu strumienia wody i jeśli prysznic nie będzie trwał dłużej niż 2 minuty, to zielony sygnał pojawi się na baterii ponownie informując nas, że nasz prysznic był ekologiczny.

Gdy prysznic jest dłuższy niż 2 minuty, to na kranie pojawia się czerwone światło, które po 3-minutowej kąpieli miga z większą częstotliwością, informując nas, że zużyliśmy już za dużo wody. Po 4 minutach bateria automatycznie odcina dopływ wody. Mechanizm ten znany jest osobom korzystającym z natrysków w centrach sportu i rekreacji, gdzie natryski są czasowe. Oczywiście w bateriach Eterna mechanizm eko i sygnalizację świetlną można w dowolnym momencie wyłączyć.

Bateria Eterna sama napełni wannę wodą

Bateria wannowo-natryskowa Eterna wyposażona jest w funkcję polegającą na automatycznym napełnieniu wanny, bez ryzyka, że woda się przeleje (dopływ wody odcinany jest automatycznie). Czas, w którym wanna wypełniana jest wodą możemy wykorzystać na wypicie filiżanki kawy, przygotowanie kolacji lub pobawić się z dzieckiem.

Dzięki zastosowaniu w baterii blokady temperatury na poziomie 38°C nie poparzymy się. A kolorowe, sygnały świetlne EcoLed pomagają uczyć najmłodszych oszczędnego używania wody i budują w nich świadomość ekologiczną.

Autor: redakcja.regiodom
5komentarzy

Komentarze (5)

Cena na allegro: 1100 zł (łącznie z kosztem wysyłki)... i ogromne zainteresowanie... Ludziska kupują i oszczędzają :) Ehhh... droga ta ekologia.
Pozdrawiam rozsądnie myślących...
observaterur
observateur, 04.10.2011, 16:03
uzywajac tylko mozgu. Przeciez sam moge zamknac wode gdy ja uzywam. Tylko duren leje wode bez opamietania.
Bateria do mycia to nie jest spluczka klozetowa ze nacisniesz guzik i musi wszystko wyleciec, a potem zbiornik wypelnia sie woda od nowa.
uzywajacy mozgownicy, 05.10.2011, 06:25
Zwykły bezsensowny i drogi bajer. Chińczycy takie coś taniej zrobią.
mieszkaniec olesna, 06.10.2011, 23:46
Słuchajcie to naprawdę fajna bateria! Ma przycisk EcoLed, który wskazuje idealny czas trwania natrysku i reguluje zużycie energii i wody. EcoLed działa w prosty sposób. Do 2 minut brania prysznica przycisk świeci się na zielono. Po przekroczeniu tego czasu, włącza się czerwone światło. Po 3 minutach czerwona sygnalizacja miga już z coraz większą częstotliwością, dając nam sygnał, że nie jesteśmy ekologiczni i zużyliśmy już za dużo wody. Po 4 minutach bateria automatycznie odcina dopływ wody. Oczywiście, przycisk możesz w każdej chwili wyłączyć.Nie jest to tanie, ale dzieki temu ile zaoszczędzimy wody????
Marta Krzemińska, 12.10.2011, 10:59
Nowa bateria natryskowa Oras Eterna komunikuje Ci, czy jesteś ekologiczny, czy nie. Ma specjalny przycisk EcoLed, który działa na zasadzie sygnalizacji świetlnej. Jeśli w ciągu dwóch minut skończysz prysznic, bateria świeci zielonym światłem w nagrodę za krótki prysznic. Po 3 minutach, jeśli dalej się kąpiesz, włącza się ostrzegawcze, czerwone światło. Po 4 minutach, system odcina dopływ wody. Mechanizm EcoLed jest przyjazny, wiec w każdym momencie możesz go wyłączyć.
Adam Maciejak, 02.12.2011, 11:01