Jak szkodliwa jest dla nas klimatyzacja? (WIDEO)

Dr Piotr Gryglas opowiada o zagrożeniach wynikających z przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach.
  • Klimatyzator w domu

    Klimatyzacja zagraża nam na kilka różnych sposobów, np. zbyt duża różnica temperatury naraża nas na infekcje (najczęściej górnych dróg oddechowych), a w nieczyszczonej klimatyzacji rozwijają się groźne drobnoustroje (w dużych obiektach bakterie odpowiedzialne za zapalenie płuc) oraz grzyby.

    Lars

Odpowiednio ustawiona temperatura w klimatyzatorze i właściwie konserwowana klimatyzacja powinny ustrzec nas przed problemami zdrowotnymi. Gorzej jednak, gdy nie stosujemy się do zasad właściwego użytkowania klimatyzacji. Niestety zdarza się, że przebywamy w klimatyzowanych pomieszczeniach, w których obsługa urządzenia nie zależy od nas. Wtedy często pojawiają się problemy ze zdrowiem.

– W dużych budynkach, w klimatyzacji może bytować bardzo groźna bakteria, która wywołuje zapalenie płuc – powiedział dr Gryglas, który zaznaczył, że najczęściej trapi nas jednak zalegający w klimatyzacji grzyb, szczególnie uciążliwy dla alergików. 

Zobacz wideo, jak szkodliwa jest dla nas klimatyzacja.


Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news 

Jaka temperatura we wnętrzu jest odpowiednia dla człowieka? Dlaczego jedni lubią wysokie, a inni niskie temperatury?


Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news 

Autor: redakcja.regiodom
5komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (5)

Znam szkodliwe działanie klimatyzacji jednak trzeba zauważyć że klimat nieco nam się zmienił, bardziej szkodliwe jest przegrzewanie organizmu, korzystam więc z klimatyzacji, każdy powinien, to nie są wysokie koszty http://www.castorama.pl/produkty/instalacja/wentylacja-i-klimatyzacja/kl...
keena, 29.05.2015, 21:10
Klimatyzacja, jak wszystko ma swoje dobre i złe strony, ale jednak praca np. w ciągłym upale obniża naszą wydajność. Trzeba tylko temat ten rozważyć z fachowcami, a nie kupować klimatyzator na własną rękę i montować, a serwis to już zupełnie zaniedbać. Porządny sprzęt, regularne nabijanie i przeglądy to podstawa. Ja też się wahałem, ale pracownicy na mnie wymusi i dziś jestem zadowolony, że się zdecydowałem - wszystko załatwiłem w jednej firmie Klima-sfera i wiem, że w każdej chwili mogę liczyć na poradę czy naprawę. Polecam http://www.klima-sfera.pl/ - klimatyzacja szczecin zarówno do domu jak i do firmy.
Jarek Drabik, 09.06.2015, 11:18
Ja się chyba też zdecyduję na Klima-sfera, jeśli chodzi o serwis klimatyzacji szczecin to nie znalazłam lepszej oferty.
Marzena, 19.06.2015, 12:58
My mamy markizy zewnętrzne. Sprawdzają się rewelacyjnie. To świetne rozwiązanie, żeby dom był chłodny bez użycia klimatyzacji.
Chłodek, 09.08.2015, 14:20
równiez jestem przeciwnikiem klimatyzacji, w domu np zamontowalem markizy pionowe i rzeczywiscie w te sierpniowe upaly moje mieszkanie nie nagrzewalo sie tak szybko
amerek, 25.09.2015, 20:54