Jaki wybrać grzejnik do kuchni, a jaki do salonu?

Sezon budowlany w pełni, dlatego radzimy jakie grzejniki są najlepsze i czym się kierować przy ich wyborze.
  • Jaki wybrac grzejnik do kuchni, a jaki do salonu?

    archiwum/Stelrad

Coraz większą popularnością cieszą się grzejniki panelowe. Wyglądają estetycznie i są bardzo wydajne - szybciej się nagrzewają niż tradycyjne. Są dostępne w różnych rozmiarach ,co jest dodatkowym atutem. Można również się zdecydować na ozdobne panele, pomalowane w fantazyjne wzory.

Zobacz: Artystka tworzy malunki na panelach grzewczych (ZDJĘCIA) 

- Dobierając grzejnik musimy zwrócić uwagę nie tylko na przestrzeń, którą będzie ogrzewał, ale także na funkcję danego pomieszczenia – zaznacza Michał Gołaś z firmy Stelrad.

Istotne jest też, gdzie będzie umieszczony:  w pomieszczeniu z kominkiem, czy w łazience. Od tego zależy jaką dobrać moc urządzenia.  Ważne jest czy grzejnik będzie głównym elementem ogrzewającym czy dodatkowym. 

- Grzejnik, którego zadaniem jest jedynie dogrzanie pomieszczenia, nie musi być aż tak wydajny – możemy wtedy bardziej skupić się na dopasowaniu jego kształtu i koloru do stylizacji wnętrza. Urządzenia przeznaczone do suszenia powinny być szersze i składać się z wielu poziomych profili, na których wygodnie będzie rozkładać mokre ubrania czy ręczniki - mówi Gołaś.

Czytaj: Grzejnik drabinkowy do łazienki w stylu minimalistycznym 

Przy wyborze, trzeba zwrócić uwagę na izolację zewnętrzną i wentylację.

- Standardowo przyjmuje się, że dla pomieszczeń bardzo dobrze izolowanych moc grzewcza powinna wynosić 70-100 W/m², dla pomieszczeń ze średnią izolacją 100-150 W/m², w przypadku wnętrz bardzo słabo izolowanych wartość ta powinna wynosić 150-200 W/m² - wylicza ekspert.

Na wydajność instalacji wpływa wysokość temperatury wody, która przepływa przez instalację grzewczą. 

Autor: Zuza Gunia
Współpraca: Stelrad
0komentarzy