Grzejnik jako suszarka do łazienki i do kuchni

Grzejniki do suszenia ręczników kojarzą się nam z łazienką. Tymczasem coraz częściej spotykane są one również w kuchniach.
 • Grzejnik kuchenny z uchwytami do suszenia

  Grzejnik elektryczny z uchwytami nadaje się do suszenia ręczników i kuchennych szmatek.

  Atlantic
 • Grzejnik łazienkowy z uchwytami do suszenia ręczników

  W łazience grzejnik nagrzeje ręczniki albo szlafrok podczas naszej kąpieli w wannie

  Atlantic
 • Suszarka łazienkowa w łazience retro

  Suszarka łazienkowa pasuje do pomieszczeń nowoczesnych, jak i tych w stylu retro.

  Atlantic

Elektroniczne promienniki ciepła wykorzystują termoelektryczne fale cieplne, które są podobnych do promieniowania słonecznego. Promienniki, które frontalnie emitują ciepło, gwarantują silniejsze niż w przypadku ogrzewania konwekcyjnego odczucie ciepła przy zużyciu tej samej energii.

Suszarki Tatou Bains są wyposażone w niskotemperaturowy, płytowy element grzewczy z dyfuzorem aluminiowym, bezpiecznik i deflektor termiczny oraz sondę pomiaru temperatury. Ich obudowa jest ażurowa. Taki sprzęt ma trzy zakresy temperatur pracy, tj.: komfortowy (10–28°C), antyzamarzaniowy (7°C) i eko (temperatura komfort niższa o 1–4°C).

Patent producenta grzejników

W promiennikach Tatou Brains producent zastosował system przeciwdziałający cyrkulacji kurzu. Mają też funkcję wietrzenia i sensor otwarcia okna. Sensor "informuje" regulator temperatury o otwarciu okna, tym samym zapobiega nadmiernemu wytwarzaniu ciepła, które ucieka nam przez otwarte w danym czasie okno.

Dobrze wiedzieć: Jak dogrzać mieszkanie zimą

W łazience grzejnik nagrzeje ręczniki albo szlafrok podczas naszej kąpieli w wannie lub pod prysznicem. To praktyczne przede wszystkim zimą, kiedy wychodząc z wanny czy kabiny jest nam zimno. Grzejniki można zainstalować w łazience, nawet, gdy jest bardzo wilgotno. Sprzęt jest zabezpieczony przed korozją: zarówno sam grzejnik, jak i stelaż naścienny.

Grzejnik kuchenny

W kuchni suszarka, dzięki dwóm uchwytom, nadaje się do suszenia ręczników i kuchennych szmatek czy fartuszka. Wystarczy kilkanaście minut i efekt jest. Grzejniki kuchenne pasują do kuchni w stylu włoskim lub hiszpańskim z ciepłymi kolorami ścian. Grzejnik jest aluminiowy, więc meble kuchenne mogą mieć fronty aluminiowe i metalowe nóżki. Pasują do nich metalowe garnki, sztućce i inne naczynia. 

Autor: Katarzyna Piojda
2komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (2)

Chciałabym mieć taki grzejnik. Irytujące są te ciągle wilgotne ścierki. A z mojegovhrzejnika ciągle spadają.
Ilona, 19.02.2013, 17:47
Malo funkcjonalny jako ze w lazience grzeje sie tylko wtedy gdy sie ktos myje lub kapie. Uzywamy grzejnik o mocy 2 kW w trakcie uzywania lazienki. Fajnie wziasc po kapieli cieplutki recznik do wytarcia ciala, ale nie warta skorka za wyprawe. Ostrzegam innych przed cena takich grzejnikow. Przestalismy ogrzewac niepotrzebnie lazienke a ogrzewanie energia elektryczna jest najdrozsze z mozliwych !!!
Grzejnik malo uzyteczny a bardzo drogi w stosunku do innych urzadzen ogrzewczych w eksploatacji.
mieszkaniec zza torow, 20.02.2013, 08:35