Miej dom na oku. Urządzenia do monitoringu są teraz w modzie

Współczesna technologia pozwala swoim użytkownikom na uczestniczenie w coraz to bardziej praktycznych rozwiązaniach. Najnowsze czujniki nie tylko monitorują ruch ale także umożliwiają zdalną opiekę nad tym, co zostało w domu.
  • Miej dom na oku. Urządzenia do monitoringu są w modzie

    FIBARO Motion Sensor

Bezprzewodowe czujniki ruchu, mi.n te oferowane przez firmę FIBARO Motion Sensor tworzone są przy pomocy inspiracji projektantów źrenicą kociego oka: jej szybkość, czułość, ale i zasięg widzenia zostały odwzorowane i umieszczone w małym urządzeniu, które spełniają aż cztery, przydatne funkcje: wykrywają najmniejszy ruch, przekazują informację o temperaturze, natężeniu światła oraz informują o zmianie miejsca położenie - dzięki temu każda próba zmiany ustawień kończy się niepowodzeniem - włącza się alarm.

Zobacz również: Inteligentne AGD - okapy z sensorem (ZDJĘCIA) 

Bezpiecznie każdego dnia

Czujnik zintegrowany z centralką systemu inteligencji budynkowej będzie "wiedział" czy ktoś zostaje w domu - bez problemu zauważy ruch w pomieszczeniu. Rodzice będąc w pracy, będą mogli zadbać o bezpieczeństwo swoich dzieci lub seniorów, którzy pozostali na terenie posesji. W momencie kiedy czujnik zarejestrował, iż w mieszkaniu przebywają wyłącznie lokatorzy i nie wykrywa żadnych innych ruchów, poinformuje o tym za pomocą aplikacji, którą trzeba zainstalować na swoim smartphonie. Urządzenie monitoruje również, w którym z pomieszczeń najczęściej przebywają dzieci. Jeśli okaże się, że pociechy zamiast odrabiać lekcje oglądają telewizję w salonie, bez problemu, w bardzo prosty i szybki sposób rodzic będzie mógł zdalnie wyłączyć prąd w domu.

- Gdy czujnik nie wykryje ruchu, a otrzyma informację od systemu, że wewnątrz jest zapalone światło, włączone żelazko, nieaktywny alarm, wyśle informację do centrali, która dezaktywuje wszystkie niepotrzebne sprzęty i uzbroi alarm, by zabezpieczyć nieruchomość. Wychodząc więc w pośpiechu z domu, nie musimy się martwić, czy wszystko wyłączyliśmy - mówi Maciej Fiedler, dyrektor ds. rozwoju Fibar Group.

To też cię zainteresuje: Mieszkanie sterowane smartfonem (WIDEO) 

Włamywaczu, strzeż się!

Dzięki funkcji anty sabotażowej, każda próba przestawienia pola widzenia czujnika lub zmiana jego położenia uaktywni alarm i skutecznie wystraszy potencjalnych włamywaczy. Ponadto, dzięki tej funkcji czujnik jest w stanie wychwycić wstrząsy niezauważalne dla człowieka, takie jak drgania ziemi czy też budynku. Tę informację przekaże do centralki, dzięki czemu będziemy mogli w porę zabezpieczyć się przed niebezpieczeństwem.

- Czujnik ruchu może także współgrać z oświetleniem w ogrodzie. Jeżeli nocą zauważy obecność człowieka - włączy światło, by kamera bez przeszkód mogła nagrać obraz. - Warto też wspomnieć, że urządzenie cechuje bardzo wysoka czułość, dzięki czemu swobodnie możemy regulować czułość naszego czujnika w zależności od sytuacji, które chcemy by wykrywał bądź pomieszczania, w którym ma być zamontowany - dodaje Maciej Fiedler, dyrektor ds. rozwoju Fibar Group.

Cena FIBARO Motion Sensor to 199 PLN netto. 

Autor: Ewa Wieczorska
Współpraca: FIBARO Motion Sensor
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

https://technologiewdomu.pl/czujniki-do-inteligentnego-domu/
Chryń, 20.11.2018, 14:02