Dodaj komentarz

Każe miasto, bez wyjątku powinno mieć reprezentacyjne centrum miasta. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, nie tylko w przypadku spoglądania na osobę.
Pamiętam swój pierwszy przyjazd pociągiem do dosyć sporego miasta wojewódzkiego , jakim są Kielce. Przez pomyłkę nogi skierowały mnie na zachód i wylądowałam na ulicy Mielczarskiej. Jakie było moje zaskoczenie po wyjściu z tunelu, jak ujrzałam rozwalający się drewniany płot , wyrwy w chodnikach, błoto, budę z piwem , zachwaszczone i zaśmiecone „trawniki” (plastikowe butelki, papiery i pety). Aż mnie otrzepało z obrzydzenia. Pomyślałam, i w takim mieście mam spędzić dwa lata ??? ( Moja praca tego wymagała, niestety.)
Tu na forum kłócicie się o to, co to jest patologia, kto i gdzie ma mieszkać. O ludzie !!!
Weźcie się wreszcie w garść i zróbcie coś z tą obrzydliwą częścią miasta !!!! Włodarze miasta Kielc powinni skupić całe swoje siły na tym, aby jak najszybciej zrealizować plany związane z Nowym Miastem za torami. Mieszkańcy powinni popierać i naciskać na realizacje planów. Wręcz manifestować !!!! Bo ten kto mieszka nawet w części wschodniej miasta, swoją wizytówkę ma na ulicy Mielczarskiej i Młodej.
Przy torach powinien być piękny oświetlony plac, wokół niego i trochę dalej powinna być część handlowa i usługowa miasta. No i porządne, OŚWIETLONE drogi, chodniki. Dalej może pojawić się część mieszkalna, dlaczego nie... Tu ma błyszczeć !!!! Po prostu powinien być widok zachęcający przybyszów do pozostania w danym mieście na dłużej.
Wówczas i inwestorów będziecie mieli pod dostatkiem, wierzcie mi....
Sopocianka, 09.06.2014, 18:35
Dodaj komentarz