Jak wybudować dom w cztery miesiące? Sposobem na to jest dom modułowy

Domy modułowe to zdaniem wielu osób przyszłość. Prefabrykowane domy szybko się wznosi, są nowoczesne i dostosowane do potrzeb rynkowych.
 • Budowa domu modułowego

  Metraże domów kupowanych przez Polaków kurczą się. A jedną z odpowiedzi na zaspokojenie tej potrzeby są kompaktowe domu modułowe, które dodatkowo spełniają kryteria energooszczędności. Są więc nie tylko tanie w budowie, ale i w eksploatacji.

  Dzień Dobry TVN/x-news
 • Pokazowy dom modułowy

  Dla wielu Polaków zakup własnego domu, to wciąż odległe marzenie. To przez rosnące ceny nieruchomości i malejące zdolności nabywcze. Dlatego kupowane przez nas domy są coraz mniejsze.

  Dzień Dobry TVN/x-news
 • Wnętrze domu modułowego

  Dzień Dobry TVN/x-news
 • Sypialnia w małym domu modułowym

  Dzień Dobry TVN/x-news

Ostatnie lata w mieszkaniówce to coraz mniejsza średnia powierzchnia nowych domów. Polacy chcą kupować bardziej kompaktowe domy i mieszkania, bo tak jest taniej. Na te potrzeby odpowiadają zarówno deweloperzy, jak i producenci domów. 

Najmniejszy dom energooszczędny z zakładu produkcyjnego ma tylko 50 metrów kwadratowych. Jednak dzięki dobrej organizacji przestrzeni (3 pokoje, salon, łazienka i poddasze), może zamieszkań w nim 4-osobowa rodzina. Jest to dom wybudowany w standardzie domu pasywnego. Został on wzniesiony w technologii modułowej, która polega na tym, że całe pomieszczenia wykonane są w fabryce i jako gotowe elementy przyjeżdżają na budowę.

Warto przeczytać: Charakterystyka, wady i zalety domów modułowych

Montaż pokazowego domu rozpoczęło się o siódmej rano, a prace ukończono do godziny dziesiątej. Krótki termin oczekiwania na dom to zdecydowany plus. Inwestorzy od zamówienia domu czekali tylko 4 miesiące.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news 

Zobacz wideo: Jak zmienić starą stodołę w piękny dom

Autor: redakcja.regiodom
0komentarzy