Innowacyjna technologia budowy domów pasywnych pochodzi z Polski (WIDEO)

Tagi:
Technologia budowy domów ze styropianowych klocków powstała w Polsce. Jedak aż 95 procent produkcji tych domów pasywnych, które buduje się jak z klocków lego, idzie za granicę - do 36 krajów.
  • Budowa domu pasywnego ze styropianu

    Dzień Dobry TVN/x-news.pl
  • Styropianowy system budowy domów pasywnych

    Dzień Dobry TVN/x-news.pl
  • Dom pasywny w budowie

    Dzień Dobry TVN/x-news.pl

Technologia budowy domów ze styropianu powstała w Polsce, w Zduńskiej Woli. Jej pomysłodawcą jest Andrzej Wójcik. Wymyślił on sposób budowy domów, w którym drewniane deskowanie (zwane szalunkiem) zastąpić elementami ze styropianu.

Przeczytaj: Budowa domu ze styropianu, czyli dom jak z klocków 

– System budowy jest podobny do tego z klocków LEGO – mówi Jakub Wójcik, wiceprezes firmy, która buduje domy pasywne. – Dawniej styropian był niechcianym materiałem, dzisiaj jest uznany, jako najbardziej sprzyjający zdrowiu człowieka – podkreśla Andrzej Wójcik, prezes firmy. Zobacz, na czym polega innowacyjność technologii, którą docenił nawet król Maroka i wybudował w niej swój pałac.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news.pl

Autor: redakcja.regiodom
5komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (5)

styropian a zdrowie...buahaha....nie przepuszcza pary wodnej
i to jest SYF jak azbest.
buhaha, 16.05.2016, 23:40
Bloczki gazobetonowe klejone cienkowarstwowo też układa się jak Lego.....Ale sciana nośna jest ścianą nośną, a budując z bloczków max ma się ciepło, cicho i ściana jest odporna na wiele czynników. Poza tym montaż instalacji, kotw, kabli czy rur jest bezproblemowy. Poza tym to materiał przewidywalny i wieczny....
No i też prosty w konstrukcji
mietek, 17.05.2016, 08:01
Sciany jak ściany....ale strop i dach bym tak wykonał
adam, 17.05.2016, 08:07
Jeżeli szuka ktoś firmy, która zajmuje się budowaniem domów pasywnych i energooszczędnych to polecam firmę Hanlo http://hanlo.pl/ . Budują domy jednorodzinne, bliźniaki. W stanie surowym są w stanie zbudować dom w 2-3- dni.
Kamil, 05.10.2016, 20:56
w Polsce wszystkim zależy tylko na izolacji termicznej. A ja się pytam jak taka ściana ze styropianu się ma pod względem akustyki? Czy można ją porównywać z np. Porothermem? Moim zdaniem niespecjalnie...
kropek, 28.07.2018, 06:38