Farby elewacyjne NanoporColor. Trwałe powłoki malarskie

Odpowiednio zabezpieczona fasada zachowuje pierwotne kolory oraz strukturę na wiele lat. Dlatego też warto wybierać produkty elewacyjne gwarantujące ochronę przed kurzem, mikroorganizmami czy niekorzystnym oddziaływaniem promieniu UV.
  • Farba elewacyjna

    Fasada pod dobrą ochroną NanoporColor jest mineralną farbą na bazie szkła wodnego - silikatu, modyfikowaną nanocząsteczkami i przeznaczoną do dekoracyjnego wykończenia fasady, jak również wnętrz.

    Baumit

Farba NanoporColor z systemem Anti-Aging pozwala utrzymać czystą fasadę przez długi czas, a także wykorzystuje siły natury, by z większą mocą pełnić swoje ochronne funkcje.

Nanotechnologia w budownictwie

Nanotechnologia od kilku lat rewolucjonizuje rynek. Dziedzina ta zajmuje się tworzeniem i badaniem bardzo małych struktur, a także budową materiałów na poziomie atomowym. Znalazła ona szerokie zastosowanie w naukach przyrodniczych, np. w energetyce i ochronie środowiska, informatyce, medycynie i farmacji. Z powodzeniem jest ona także wykorzystywana podczas produkcji materiałów budowlanych i wykończeniowych. Na rynku dostępna jest np. deska podłogowa wyprodukowana z użyciem nanotechnologii. Nanocząsteczki sprawiają, że powierzchnie są odporne na pękanie i zarysowania, trwale zabezpieczone przed korozją, wyjątkowo gładkie i antybakteryjne.

Wykorzystanie nanocząsteczek w systemie Nanopor

System Nanopor przeznaczony jest do ochrony fasad. Wierzchnie wyprawy elewacji wykonane materiałami Nanopor stanowią samoczyszczące się powierzchnie. Jest to możliwe dzięki nanocząsteczkom zawartym w tynku NanoporTop i farbie NanoporColor, które tworzą mikropowierzchnię o gładkiej strukturze – dzięki której cząsteczki brudu i kurzu przylegające do fasady zostają usunięte pod wpływem działania sił natury, czyli wiatru i deszczu.

Właściwości i zastosowanie farby elewacyjnej NanoporColor

Mineralna farba NanoporColor produkowana jest na bazie szkła wodnego (silikatu). Dodatkowo produkt jest modyfikowany nanocząsteczkami. Farba przeznaczona jest do wykańczania fasad, jak również wnętrz. Specjalnie opracowana receptura, mikrostruktura powierzchni oraz specjalny dodatek nanokrystaliczny i nieorganiczny powodują, że powierzchnie malowane tą farbą posiadają większą odporność na zabrudzenia niż powierzchnie pokryte innymi powłokami malarskimi. Farba charakteryzuje się wysoką paroprzepuszczalnością. Dostępna jest w 200 kolorach według wzornika Baumit COME.

Farbę można stosować jako ochronę elewacji na starych i nowych podłożach mineralnych oraz tynkach i zaprawach szpachlowych, jak również na betonie. Jest także polecana do renowacji obiektów zabytkowych i nowych oraz do malowania bezspoinowych systemów ociepleniowych. co pozwala indywidualnie dobrać odcień pasujący do pozostałych elementów domu. Renowacja fasady wykonywana jest raz na kilka lub kilkanaście lat.

Autor: Bogna Skarul
Współpraca: GutPR
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Pamiętajcie że ważna jest jeszcze ekologia. Trzeba dobrać farbę dobrze kryjącą, ale też taką żeby była przyjazna dla środowiska. Firmy zajmujące się malowaniem powoli przekonują się do tego bo poza środowiskiem, ważny jest też ten człowiek na dachu, który maluje i wdycha te wszystkie szkodliwe opary. Wchodzi nowa linia produktów BekerFarb, która nie posiada w składzie agresywnej chemii. Jak dla mnie to właśnie jest przyszłość!
Mariusz79, 12.08.2015, 15:55