Baumit SpeedTop przyspiesza wiązanie tynku

W przypadku ocieplania domu zimą można zabezpieczyć się przed spłynięciem tynku i pękaniem wierzchniej warstwy w mrozie poprzez zastosowanie środka antymrozowego.
  • Środek antymrozowy Baumit SpeedTop

    Środek antymrozowy Baumit SpeedTop

    Baumit

Środek antymrozowy Baumit SpeedTop zabezpiecza przed nieoczekiwanymi zdarzeniami, jak np. spłynięcie tynku i pękanie warstwy wierzchniej. Preparat przyspiesza wiązanie tynku i poprawia odporność warstwy elewacyjnej na wilgoć oraz niską temperaturę.

Można go używać do tynków akrylowych i silikonowych w temperaturze od ≥ + 1°C do ≤ + 15°C i wilgotności względnej ≤ 95%. Dodatku nie można jednka łączyć z tynkami kładzionymi na zmrożone podłoże, pokryte luźnymi zanieczyszczeniami. 

Preparat stosuje się w następujących proporcjach: 1 butelka dodatku Baumit SpeedTop na 1 wiadro tynku, czyli 300 ml na 30 kg. Aby była konsystencja jednolita, należy dodać do masy tynkarskiej niewielką ilość wody, określoną dla danego tynku.

Na raz trzeba przygotować tylko tyle tynku, ile będzie można zużyć w czasie 1,5 godziny. Po tym okresie niewykorzystana masa tynkarska nie będzie nadawać się do użytku.

Przy prawidłowym nakładaniu tynków z dodatkiem Baumit, po 4–6 godzinach powłoka zaczyna być odporna na deszcz, dlatego zmniejsza się ryzyko spłynięcia tynku z elewacji. Musimy jednak pamiętać, że w tym czasie świeża warstwa nie może być zamarznięta, bo straci swoje właściwości. Gdy jest duży mróz albo mocny deszcz, zaleca się stosowanie dodatkowych zabezpieczeń, np. w postaci kurtyn ochronnych.

Opakowanie Baumit SpeedTop o pojemności 300 ml kosztuje około 20 zł brutto.

Autor: Katarzyna Piojda
0komentarzy