Schody wewnętrzne z metalu. Pomysł na nowoczesne wnętrze

Coraz większe grono zwolenników mają schody metalowe. Ażurowe jak i pełne, zdobią wnętrze wielu domów.
  • Schody wewnętrzne z metalu. Pomysł na nowoczesne wnętrze (ZDJĘCIA)

    ZLEM
  • Schody wewnętrzne z metalu. Pomysł na nowoczesne wnętrze (ZDJĘCIA)

    ZLEM
  • Schody wewnętrzne z metalu. Pomysł na nowoczesne wnętrze (ZDJĘCIA)

    ZLEM

Metalowe schody mają wiele zalet, przede wszystkim są znacznie lżejsze od schodów żelbetowych. Również ich wykonanie jest szybsze i sprawia o wiele mniej kłopotów. Z uwagi na użycie blach sztywnych, schody metalowe są bardziej wytrzymałe od drewnianych. 

Zobacz również: Balustrady drewniane i ze stali nierdzewnej: wybieramy, które są lepsze 


Schody metalowe wewnętrzne charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością ale również precyzyjnym dopracowaniem, nawet ich najdrobniejszych elementów. Wiele firm oferuje takie schody, które zachwycają swoją formą, oryginalnym wzornictwem, ale i przede wszystkim sprawdzoną funkcjonalnością. Dostępne są również schody drewniano-metalowe.

Trwałość i odporność to cechy charakterystyczne dla schodów metalowych. Różnorodność kształtów oraz projektów, które są dostępne na rynku sprawia, że stają się one dopasowanym elementem dekoracji wnętrza, a przede wszystkim odzwierciedlają gusta właścicieli domu. 

To też cię zainteresuje: Drewniane schody - jak je zabezpieczać 

Warto zaznaczyć, że metalowe elementy w domu doskonale łączą się z wieloma materiałami. W zależności od efektu jaki chcemy uzyskać, metal można zestawiać ze szkłem ale i ciepłym drewnem, które ogrzeje zimny metal, a dzięki temu nasze wnętrze stanie się bardziej przytulne. Z uwagi na to, iż metal charakteryzuje się surowością, można przełamać go szkłem, drewnianymi stopnicami, balustradą, parkietem ale i frontami mebli.

Autor: Ewa Wieczorska
Współpraca: ZLEM
2komentarzy