Schody kręcone i spiralne do małego wnętrza

Tagi:
Jeżeli mieszkasz w bardzo małym domu, wybierz schody kręcone. Zajmują one najmniej cennej przestrzeni. Gdy jednak potencjał wnętrza jest większy, rozważ schody spiralne. Charakteryzują się one wyższą funkcjonalnością, a przy okazji prezentują się wyjątkowo designersko.
 • Schody Trio Bi z Leaf

  Rintal Polska
 • Schody kręcone Trio Bis z Multiblade

  Rintal Polska
 • Schody Monolama Spiral z Filo

  Rintal Polska
 • Schody Knock 06 Spiral

  Rintal Polska

Masz zbyt mało miejsca w domu, by postawić tradycyjne schody zabiegowe? Pomyśl nad wyborem schodów kręconych i spiralnych. Mimo że wyglądają na niewygodne, wcale nie są złym rozwiązaniem. Szerokie stopnie zapewniają komfort poruszania się, a dodatkowe oświetlenie ledowe schodów umieszczane w słupie centralnym zwiększa bezpieczeństwo domowników.

Dowiedz się: Jakie balustrady schodowe wybrać do domu

Ponadto schody kręcone i spiralne to również design. Możesz je zainstalować zarówno w holu czy rogu pomieszczenia, jak i jako centralny punkt w salonie. Świetnie będą komponować się również pomiędzy salonem a otwartą kuchnią, pełniąc rolę wizualnego separatora oddzielającego część jadalną od wypoczynkowej.

Loftowe schody kręcone

Płynne, strzeliste linie schodów kręconych zabierają najmniej miejsca. Dzięki czemu pomieszczenie nie straci na przestrzeni. W małym domu warto postawić na taką konstrukcję schodów utrzymaną w jasnych barwach. Świetnie sprawdzi się biel połączona z naturalnym kolorem drewna. Dla zwiększenia walorów estetycznych można wybrać interesujące dodatki, np. minimalistyczną balustradę ze stali czy dekoracyjny policzek w kształcie wstęgi otaczającej schody. 


Schody do małego wnętrza
Takie schody to prawdziwa dekoracja nowoczesnego wnętrza.Fot. Rintal Polska

Jeżeli dom jest większy polecamy eklektyczne połączenie ciemnego drewna w kolorze wenge z surową, zimną stalą – nierdzewną lub malowaną proszkowo. Ciekawie prezentuje się fantazyjna balustrada – o tralkach przypominających wysmukłe liście lub bardziej modernistycznych, o geometrycznej lub zaoblonej formie. 

Futurystyczne schody spiralne

Gdy w domu jest więcej miejsca można pokusić się o wkomponowanie schodów spiralnych. Ich zaokrąglona, opływowa forma powoduje, że zajmują więcej przestrzeni niż schody kręcone, ale mniej niż klasyczne schody zabiegowe. Sama ażurowa konstrukcja stopni pięknie wygląda na tle ściany czy dużego okna.


Nowoczesne schody spiralne
Schody spiralne dobrze zaprojektowane są wygodne.Fot. Rintal Polska

W dużym domu warto zainstalować klasyczne schody zabiegowe – są wygodniejsze w użytkowaniu, co jest szczególnie ważne dla najmłodszych domowników. Gdy jednak wnętrze jest niewielkie, a schody prowadzą na antresolę czy poddasze, lepiej wybrać schody kręcone lub spiralne. Zaangażują mniej przestrzeni, przez co wnętrze będzie prezentować się zdecydowanie lepiej. 

Zobacz również: Co zastosować na stopniach schodów, żeby nie były śliskie 

Autor: redakcja.regiodom
Współpraca: Rintal Polska
2komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (2)

Bardzo chciałabym mieć takie schody. Choć i tak pewnie musiałabym zabezpieczać je siatką ze względu na dziecko. Ostatnio kupiłam na https://fulo.pl i jak na razie się nie niszczy.
madzia105, 19.05.2018, 22:55