Schody jak zawieszone w powietrzu

Schody wspornikowe montowane są bezpośrednio do ściany. Zaprezentowany model schodów wewnętrznych pozbawiony jest balustrad i poręczy.
  • Wewnętrzne schody wspornikowe

    Takie schody bez balustrad i poręczy charakteryzują się minimalistycznym szykiem.

    Rintal Polska

Nieszablonowość schodów wspornikowych bez balustrad i poręczy przypadnie do gustu miłośnikom oryginalnych, nieprzeciętnych rozwiązań aranżacyjnych.

Schody wspornikowe Teno mają lekką, ażurową formę, która podkreśla unikatowość wnętrza, w których znajdują się schody. Metalowa konstrukcja schodów jest ukryta w ścianie nośnej domu. Stopnie sprawiają wrażenie, jakby były zamontowane bezpośrednio do ściany. Takie rozwiązanie sprawdzi się we wnętrzach o otwartym, przestrzennym charakterze.


Schody wspornikowe Teno
Ten model schodów wyróżnia konstrukcja pozbawiona stelaży i balustrad. Schody zamocowane są w ścianie bez żadnych podpór. Ich jedynym eksponowanym elementem są stopnie.fot. Rintal Polska 

Optymalnymi parametrami stosowanymi przy takich schodach wspornikowych są stopnie o grubości 8 lub 12 cm, wysokości 18–20 cm, szerokości 100 cm oraz głębokości 25–30 cm.

Zobacz również: Metalowe schody wewnętrzne

Stopnie mogą być wykonane z litego drewna o grubości 8 cm lub z płyty MDF o grubości 12 cm. Mimo że charakter schodów Teno sugeruje montaż bez balustrad, nie ma przeszkód, aby dodatkowo zainstalować metalowe czy drewniane pochwyty naścienne. Umiejętnie dobrane mogą stanowić idealne uzupełnienie schodów, które nie zaburzy minimalistycznej konstrukcji.

Autor: redakcja.regiodom
7komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (7)

"schody bez poręczy to minimalistyczny szyk". I maksymalistyczny krzyk jak się ktoś z nich zwali.
spokojny, 26.01.2015, 10:06
Życzę wielu bezstresowych dni ludziom z małymi dziećmi i domkiem z takimi schodami.
życzliwy, 26.01.2015, 10:18
Mam tego typu schody ale z poręczą, nie zdecydowaliśmy się z mężem na tego typu pomysł przy małych dzieciach... Schody wykonała nam firma Schody Chudziński (z czystym sumieniem mogę polecić - http://www.schody-chudzinski.com/)
Zalewska, 24.06.2015, 15:07
Również polecam firmę Schody Chudziński, jak do tej pory schody wyglądają i sprawują się nienagannie :-)
Zapracowany , 01.07.2015, 15:11
Komentarz został usunięty.