Jakie schody wybrać do małego wnętrza

W małym domu lub mieszkaniu dwupoziomowym nie jesteśmy ograniczeni tylko do schodów kręconych. Zobacz przykładowe aranżacje funkcjonalnych schodów policzkowych, które pasują do niewielkich wnętrz.
 • Schody na małych wnętrz

  Przykład schodów policzkowych z tzw. kaczymi stopniami. Konstrukcja schodów jest metalowa, a stopnie drewniane. Taki model schodów przypadnie do gustu miłośnikom stylu minimalistycznego.

  Rintal
 • Schody wewnętrzne

  Schody policzkowe z metalową konstrukcją, drewnianymi stopniami i szklaną balustradą.

  Rintal
 • Schody do małego wnętrza

  Rintal
 • Metalowa balustrada

  Rintal
 • Schody policzkowe ze stopniami kaczymi

  Rintal

Pomieszczenia o małym metrażu wymagają od nas więcej uwagi podczas aranżacji. A co zrobić, gdy w niewielkim wnętrzu musimy zmieścić jeszcze schody? Wybór odpowiedniego modelu schodów jest bardzo ważny. Gdy zależy nam na walorach estetycznych, zwróćmy uwagę na schody spiralne. Modele te pięknie się prezentują i niewątpliwie będą dekoracją wnętrza. Gdy jednak ze schodów korzystamy często, wtedy warto pomyśleć o schodach, które będą nie tylko designerskie, ale również wygodniejsze w użytkowaniu. 

Warto zobaczyć: Nowoczesne metalowe schody wewnętrzne 

Schody pionowe potrzebują mniej miejsca od spiralnych

Wybierając schody łączące piętra w małym domu, zwróćmy uwagę na schody policzkowe z tzw. kaczymi stopniami. To z jednej strony ergonomiczny kształt, bardzo wygodny w częstym pokonywaniu, z drugiej – nietypowy, designerski wygląd. Schody kacze mają bowiem bardzo ciekawą konstrukcję, która pozwala na montaż schodów w prawie pionowej pozycji. Dzięki temu schody mają smukły i strzelisty wygląd, a wnętrze zyskuje na przestronności.

Szkło nada małemu wnętrzu przestrzenny charakter

Wyborem kompromisowym pomiędzy wygodą użytkowania, a zajmowaną przez schody powierzchnią może być też model samonośny, policzkowy, o stopniach nakładanych na konstrukcję od góry. Co charakteryzuje takie schody? Przede wszystkim stalowa podstawa, brak widocznych mocowań stopnic oraz piękne, ocieplające wnętrze drewniane stopnie.

Idealnym rozwiązaniem w małych domach będzie zastosowanie szklanej balustrady, dzięki której użytkowanie schodów będzie bardziej komfortowe, a samo wnętrze – stanie się jaśniejsze i bardziej przestronne.

Metalowe poręcze dodadzą nowoczesności

Wybierając schody do wnętrz należy pamiętać nie tylko o ich konstrukcji i stopniach, ale także o wyborze poręczy, które będą pasować do aranżacji. Gdy zależy nam na utrzymaniu nowoczesnego, minimalistycznego stylu, a jednocześnie – nie chcemy decydować się na szklane elementy, wybierzmy poręcze z metalu. Metalowe poręcze to ponadczasowy element aranżacyjny, funkcjonalny i niezwykle wygodny w codziennym użytkowaniu. 

Warto wiedzieć: Co zastosować na stopniach schodów, żeby nie były śliskie 

Autor: redakcja.regiodom
Współpraca: www.rintal.pl
4komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (4)

Nowoczesy dom powinien posiadać właśnie tego typu schody.
Marta, 30.03.2015, 12:39
no fajnie tylko jak te schodzy kupić ? to jest oferta czy jak ?
Sławek, 07.12.2018, 12:19
Komentarz został usunięty.
My właśnie dlatego nie chcieliśmy wielkich schodów, miały być minimalistyczne, nie zajmować wiele miejsca, wybraliśmy proste schody półkowe, są świetne, polecam firmę http://schodypalacowe.pl/schody-polkowe - u nas zrobili schody rewelacyjnie.
Anka, 22.10.2019, 20:10
Wybrałam ostatecznie schody półkowe i zlecałam ich wykonanie http://schodypalacowe.pl/schody-polkowe/ - super zadowolona jestem z końcowego efektu. Zdecydowanie dobry wybór imho.
Frezka, 14.12.2019, 16:16