Balustrady i poręcze - obowiązujące trendy [ZDJĘCIA]

Tagi:
Najmodniejsze są balustrady i poręcze o oryginalnym wzornictwie, wykonane przede wszystkim ze szkła i stali lub będące wynikiem połączenia tych materiałów z ponadczasowym drewnem. Zobacz galerię z nowościami i daj się zainspirować.
 • Modna balustrada

  Balustrada i poręcz mogą być niewidoczne, przybierając formę szklanej tafli lub pełne przepychu, wykonane ze stali czy z finezyjnym wzorem. Mogą łączyć nowoczesne szkło z tradycyjnym drewnem, wtapiać się we wnętrze lub stanowić jego wyróżniającą się dekorację. To, na jakie balustrady postawiamy, zależy od naszych preferencji, stylu wnętrza i zasobności portfela.

  Rintal Polska
 • Nowoczesna balustrada przy schodach drewnianych

  Finezyjna balustrada wykonana z metalu

  Rintal Polska
 • Tradycyjnie schody żelbetowe wyłożona drewnem z modną balustradą

  Klasyczna balustrada z elementów drewnianych i wypełnieniem z relingów

  Magdalena Kmita-Kulesza
 • Balustrada w szkle i drewnie

  Rintal Polska
 • Schody obłożone drewnem

  Rintal Polska
 • Nowoczesna balustrada

  Rintal Polska

Balustrada i poręcz w zestawieniu ze stopniami i konstrukcją nadają schodom charakter. Jeszcze kilka lat temu najczęściej robiono schody w całości z drewna. Jednak dziś odchodzi się od tego trendu. Coraz częściej spotyka się na schodach nowoczesne balustrady i poręcze. Robione są one głównie ze stali lub szkła oraz z połączenia tych materiałów z drewnem.

Balustrada z drewna i...

Jednym z ciekawszych trendów jest łączenie obecnie łączenie materiałów wykończeniowych w oczywisty, ale spektakularny wizualnie sposób. Modne są balustrady o drewnianym obramowaniu z wypełnieniem szklanym  (np. z transparentnej szyby hartowanej). To kompromis pomiędzy tradycyjnym a nowoczesnym podejściem do urządzania wnętrz. 

Schodów, w których szkło spotyka się z drewnem, pasują do wnętrz o różnym charakterze. Modele te rozjaśniają wnętrza. Oddają klimat stylu skandynawskiego i współgrają ze stylem angielskim. Schody z balustradą ze szkła i drewna pasują również do wnętrz francuskich, w których ważna jest niezobowiązująca wytworność.

Przeczytaj również: Lepsze balustrady drewniane, czy ze stali nierdzewnej 

Nieco inną propozycję projektanci polecają do wnętrz klasycznych, w których balustrada i poręcz powinny być wyłącznie tłem dla drewnianych stopni. W tym stylu najlepiej postawić na schody dywanowe lub z podstopnicami, uzupełniając je o balustradę i poręcz wykonane z praktycznej, wizualnie nieprzytłaczającej stali malowanej proszkowo na kolor dobrany do charakteru wnętrza. 

Balustrada z metalu pełna finezji

Drugim trendem w projektowaniu balustrad i poręczy jest metal, ale w jego najbardziej finezyjnej formie. To propozycja skierowana do miłośników ultranowoczesnych aranżacji. Metalowe balustrady mogą być wykonane z pełnej blachy. Wtedy pasują do dużych, przestronnych, w tym eklektycznych domów. Balustrady z metalu mogą mieć wycięte laserowo wzory, np. w koła, wielokąty, elipsy, kreski, wstęgi, prostokąty czy kropki. Choć można też zapytać o możliwość wykonania wzoru w innym o kształcie. 

Balustrady ze stali

Trzecim modnym materiałem jest stal. Jest ona kojarzona nie tylko z zimnymi i industrialnymi wnętrzami. Tradycyjne relingi może zastąpić siatka oraz asymetrycznie łączone profile. Dzięki temu balustrady pasują zarówno do wnętrz modernistycznych, minimalistycznych, jak i tych o przemysłowym charakterze. 


Balustrada w stylu industrialnym
Współczesne balustrady i poręcze to nie tylko integralna część schodów, ale przede wszystkim pełna charakteru ozdoba wnętrza.Fot. Rintal Polska 

Autor: redakcja.regiodom
Współpraca: Rintal Polska
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Zastanawiałem się z jakiego materiału balustradę wybrać, żeby pasowała do wnętrza i robiła wrażenie.
Zdecydowałem się na zlecenie tego profesjonalistom, którzy pomogli wybrać podobną do tej wykonanej
z mosiądzu: http://www.balustrady-skrzypinski.pl/balustrady-wypelnienie-tralka-piono...
Bardzo podoba mi się poręcz, (którą sami zaproponowali). Balustrada pięknie zdobi mój salon
Grzegorz, 08.01.2018, 10:33
Komentarz został usunięty.