Balustrada schodowa dopasowana do wnętrza. Jaką balustradę wybrać

Niektórzy mówią, że balustrada jest dla schodów tym, czym powieka dla oka. I chyba jest to prawda. Piszemy o materiałach, z jakich można wykonać balustradę i o nowoczesnych trendach.
 • Balustrada wykonana z blachy

  Balustrada wykonana z blachy ze wzorami wycinanymi laserowo to nowoczesne rozwiązanie. Dopiero wchodzi na rynek.

  Rintal
 • Balustrada z blachy wycinanej laserem

  Rintal
 • Balustrada szklana

  Balustrada szklana pasuje m.in. do wnętrz w stylu industrialnym czy skandynawskim.

  Rintal
 • Balustrada drewniana

  Balustrada drewniana zapewni w pomieszczeniu ciepły nastrój.

  Rintal
 • Balustrada drewniana

  Rintal

Tradycyjna drewniana balustrada, minimalistyczna imitująca szkło albo nowoczesna blacha ażurowa ze wzorem wycinanym laserowo – nie tylko takie balustrady nadadzą charakteru schodom i całemu pomieszczeniu.

Balustrada na miarę XXI wieku

Balustrada ma za zadanie zapewnić bezpieczne poruszanie się po schodach. W obecnych czasach balustrada ma nie tylko być, ale też ma wyglądać. Producenci oferują bogate wzornictwo oraz coraz to bardziej ulepszone materiały. Efekt? Dziś balustrada stanowi uzupełnienie wnętrza. W dużej mierze właśnie od jej formy zależy, czy schody wtopią się w tło, czy staną się wyróżniającym akcentem w domu. Z balustradą schodową jest jak z meblami. Możesz kupić gotową lub na wymiar.

Balustrada z drewna

Wybierając balustradę z drewna pamiętajmy, że ta ze względu na ciężkość i masywność najlepiej zaprezentuje się w dużych, przestronnych wnętrzach. Drewniana balustrada najczęściej wykonana jest z buku, dębu, mozaiki, jesionu czy drewna egzotycznego. Rozwiązanie popularne jest przede wszystkim wśród tradycjonalistów. Drewno samo w sobie jest eleganckie, a poza tym ociepla wnętrze, choćby wtedy, gdy panuje w nim minimalistyczny, industrialny czy skandynawski styl. Drewno optycznie wypełnia pomieszczenie, nadając mu łagodny, domowy charakter. Uzupełnieniem balustrady drewnianej są często pochwyty osadzane na toczonych tralkach.

Którą wybierasz?: Balustrady drewniane i ze stali nierdzewnej 

Szkło na balustradę

Balustrada szklana w formie przejrzystej tafli to oryginalne wykończenie schodów, które sprawia, że pomieszczenie staje się świetliste, a tym samym bardziej przestronne. W tym przypadku przyda się pochwyt nakładany od góry lub mocowany do boku balustrady. W niektórych modelach istnieje możliwość wpuszczenia szklanej tafli w stopień. Takie szklane balustrady wyglądają na lekkie i smukłe.

Zdobienia na balustradzie laserem zrobione

Nowością są balustrady wykonane z blachy. Ich wzór opiera się na wycinanych laserowo wzorach. Mogą przyjąć się zarówno w tradycyjnych domach, stawiających do tej pory np. na elementy kute, jak i nowoczesnych, lubiących surowe połączenia blachy i drewna. Kształt wzorów zależy wyłącznie od naszej pomysłowości. Taka balustrada może być malowana proszkowo o dowolnych wzorach wycinanych laserem. Jest ona do zamontowania z drewnianym pochwytem. 

Autor: Katarzyna Piojda
Współpraca: Rintal
3komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (3)

Jeżeli nie mamy pomysłu lub mamy wątpliwości lub za dużo pomysłów - firma od balustrad nam pomoże, w końcu znają się na rzeczy ;) nam dag-mat w każdym razie pomógł się zdecydować i efekty okazały się po prostu rewelacyjne!
Adam W., 12.06.2017, 23:32
Balustrady ze wzorami wycinanymi laserem wyglądają super!
Ja wybrałam balustradę mosiężną z połyskiem z niestandardowym wypełnieniem. Firma Balustrady-Skrzypiński zaproponowała mi takie rozwiązanie, pokazali projekt właśnie ze wzorami i bardzo mi się spodobał. Do tego na zakończeniach dodaliśmy kryształowe kule i całość ze schodami prezentuje się bardzo elegancko.
Zuzka, 13.04.2018, 10:51
Komentarz został usunięty.
Styl skandynawski sprawdza się w wielu wnętrzach. Urządzając salon warto wybrać ciekawą sofę w stylu skandynawskim.
scandicsofa.pl, 21.05.2018, 14:27