Koszty budowy domu - jak je obniżyć nie tracąc na jakości

Radzimy, jak obniżyć koszty budowy domu. Zobacz, z czym wiąże się budowa domu systemem zleconym, a czym budowa systemem gospodarczym.
  • Budowa domu

    Inwestycję zaczynamy od znalezienia odpowiedniej działki. Najdroższe są nieruchomości w okolicy dużych miast, mające regularny kształt. Im dalej od centrum miasta, tym cena ziemi jest niższa. Po zakupie działki czas na budowę. Aby wybudować dom jak najtaniej, ale nie kosztem jakości, konieczne są: dokładny plan poszczególnych etapów inwestycji oraz zrobienie kosztorysu.

    mkk

Wymarzony dom można wybudować taniej niż zrobi to deweloper. Aby obniżyć koszt inwestycji, warto skupić się na:

  • prostym projekcie domu,
  • nieskomplikowanej bryle budynku (w tym ważnym elementem jest dach – im prostszy, tym tańsza jego budowa i co równie ważne mniejsze ryzyko popełnienia błędów wykonawczych)
  • dom nie powinien mieć metrażu większego niż 100–120 metrów kwadratowych, by nie wymagał zbyt rozbudowanych fundamentów.

Musimy również powalczyć o niższe ceny materiałów budowlanych. O tym, jak to zrobić i czy warto budować dom tzw. sposobem gospodarczym mówi Maciej – specjalista ds. nieruchomości.

Przeczytaj równieżKilka prostych zasad na tańszą budowę domu

Jak obniżyć koszty budowy domu? Zobacz, jak może wyglądać symulacja kosztów

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Autor: redakcja.regiodom
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Witam, sposób jest jeden i to dość prosty - trzeba używać materiałów budowlanych dobrej jakości. Jakkolwiek przewrotnie to brzmi - w budowlance tylko w ten sposób można coś tam oszczędzić. Ja się o tym przekonałem murując ściany z ceramiki niewiadomego pochodzenia (za tzw. pół ceny ;). Pustaki były krzywe, system PW nie pasował... Dopłaciłem do wykonania jakieś +50% wartości. Czyli wyszło, że jakbym robił z równego Porothermu, miałbym lepszą ścianę i byłoby taniej.
Marecki, 01.03.2019, 06:43