Zabudowa balkonu

Na osiedlach coraz więcej osób decyduje się na zabudowę balkonów. Ruch w interesie widać zwłaszcza teraz, w przededniu zimy.
Zabudowa balkonu
Dobrze wykonana zabudowa balkonu służyć może przez wiele lat i idealnie wpisywać się w charakter bloku. fot. Martex
  • Zabudowa balkonu
  • Zabudowany balkon
Dodaj komentarz

Komentarze (9)

Zamiast wypisywać bzdury , należy zapoznać się z ustawami Prawo budowlane i O własności lokali.
Budowniczy, 05.10.2013, 21:14
A możesz napisać coś więcej? Co mówią przepisy?
stefan, 06.10.2013, 18:47
Ludzie wypisują bzdury o tym, że nie wolno zabudowywać balkonu!!! I że to jest samowola... NIEPRAWDA. Jeżeli zabudowujesz balkon oknami plastikowymi to tak, musisz mieć zgodę. Ale jeżeli zabudowujesz lekkim systemem aluminiowo-szklanym to nie musisz mieć pozwolenia!! Bo to nie podchodzi pod żadne prace budowlane, więc nie musisz mieć zgody. Możesz narysować odręcznie jak będzie wyglądać zabudowa (nie trzeba od architekta bo zapłacisz za to 700 zł!) i jedynie poinformować spółdzielnie, ze to robisz i tyle.
Mi robiła firma Loggia System z Krakowa ( www.loggiasystem.pl ) i pan mi narysował projekt zabudowy, zaniosłam do spółdzielni że to robię i tyle.
Ale i tak tego nie trzeba zgłaszać!
Zabudowanie balkonu a raczej montaż konstrukcji, można zaliczyć do montażu na obiekcie budowlanym urządzeń o wysokości do 3 m, chociaż i tak jest to dużą nadinterpretacją, gdyż elementy nie są montowane na obiekcie a
jedynie w przestrzeni balkonu podobnie jak np. konstrukcje
podtrzymujące skrzynki na kwiaty. Tego typu prac nie trzeba nikomu
zgłaszać [Art.29 pkt.1 ppk.5a. pppk.9 w kontekście Art.30. pkt.1.
ppk.2b Ustawy Prawo Budowlane].
Poczytajcie Prawo budowlane a nie piszcie głupot które ktoś przekazuje nie sprawdzając wcześniej!
A montaż takiej obudowy balkonu to super sprawa. W lecie odsuwam na bok okna i nie ma zaduchu. A w zimie jest super ciepło.
Pozdrawiam! I CZYTAJCIE I UCZCIE SIĘ ludzie a nie słuchajcie architektów i ludzi którzy na Waszej niewiedzy chcą zarobić!
Pozdrawiam:)
Gość Akinom, 01.12.2013, 15:11
Witam serdecznie.Mam plany zabudowy balkonu więc próbuję wszystko o tym czytać.Zainteresowała mnie Twoja opinia ponieważ wymieniłeś firmę z Krakowa która ja sam chcę nająć do tej pracy.Możesz mi napisać czy jesteś zadowolony z jakości jej wykonania?Może ktoś inny jest w stanie polecić mi sprawdzoną firmę która zajmuje się takimi usługami.
Odyn, 21.01.2014, 20:01
Jestem bardzo zadowolona - w terminie, szybko (Pan pracował w tempie błyskawicy) i przede wszystkim dokładnie! Nie pozostawił żadnych niedoróbek, tylko wszystko elegancko obrobione. P O L E C A M firmę Loggia System jak najbardziej i z czystym sumieniem :)
A co do do różnych opinii o pozwolenia o zabudowę balkonu to niedawno był artykuł w gazecie wyborczej (nie pamiętam czy w styczniu czy w grudniu 2013) odnośnie tego tematu i że nie potrzeba pozwolenia bo to jest "obudowa balkonu" (no chyba że ktoś zabudowuje oknami plastikowymi).
I jeszcze z innej "beczki".... raz moja znajoma poszła do spółdzielni pytać o pozwolenie, a pani ze spółdzielni powiedziała że inni sąsiedzi mają to lepiej żeby sobie zrobiła poza nimi (czyli poza spółdzielnią) i bez ich zgody....
No ale decyzja należy do tego kto sobie będzie robił tą zabudowę....
Pozdrawiam!
Akinom, 30.01.2014, 15:14
ja też jestem z Krakowa, pewnie wszystko zależy i od spółdzielni i od wydziału zabudowy czy lokalizacji...zamierzam zabudować balkon lekkim system aluminiowo-szklanym...jestem już na etapie wydanej decyzji ale do końca zrealizowania potrzebuję projektu inżyniera, zgody spółdzielni i wtedy mogę bez problemu zabudować bez obaw kary czy tego, że sąsiad na mnie doniesie o samowoli budowlanej.... radzę więc takie rady czytać ostrożnie i w przypadku takiej inwestycji iść do swojego urzędu po konkret....bo też przeczytałam i pomyślałam oo fajnie ale mimo tego poszłam i zapytałam i wolę mieć wszystko zgodnie z przepisami bo będę spać spokojnie :) korzystał ktoś jeszcze z tej firmy loggia, bo też myślę o niej? pozdrawiam
basia, 27.10.2014, 12:08
Zasada w zyciu jest taka, ze niedgy, ale to przenigdy nie pytaj sie urzednika czy cos wolno czy nie... etc. Jest taka przypowiesc: "Mezczyzna pyta uprzejmie urzedniczke: Pprzepraszam, czy tu wolno palic?. Urzedniczka odpowiada: nie prosze pana. Mezczyzna: ale tamci panstwo pala! Urzedniczka: Tamci panstwo nie pytali.
Kowalski, 03.03.2015, 20:59
Z tego co się orientuję nie można samowolnie sobie zabudować balkonu, musi być na to zgoda np. Spółdzielni, a one nie wyrażają zgody... Ja właśnie remontuję mieszkanie, pozostał mi jeszcze balkon, bo był obskurny i brzydki. Pieniędzy z kredytu, który wzięliśmy w skoku chmielewskiego zostało, więc kupiliśmy ładne doniczki, kwiaty, płytki, oraz ratanowe meble. Będzie teraz na naszym balkonie pięknie
Olga, 13.10.2013, 20:42
Witam
Wreszcie MAM ZABUDOWANY BALKON!. A szukałam bardzo długo wykonawcy, ale NIKT nie chciał się podjąć zabudowy balkonu na ostatnim piętrze I w dodatku nie mającego zadaszenia. Dopiero firma ALUMARK ze Skawiny wykonała to zlecenie. Zabudowa została zaopatrzona w dach wykonany z przeźroczystej płyty poliwęglanowej. Dzięki temu pokój przyległy do zabudowanego balkonu nie jest zaciemniony. Montażyści z ALUMARK wykonali całą zabudowę w ciągu 1 dnia. Jestem bardzo zadowolona i polecam ALUMARK - chyba nie ma lepszego wykonawcy. Po ukończeniu pracy, dowiedziałam się że są firmą o najdłuższym stażu -zabudowują balkony już 17 lat -więc nic dziwnego,że robią to po prostu DOBRZE
ZADOWOLONA, 02.12.2014, 15:35