Zakup nowej rolety. Jak wybrać najlepszą, by chroniła nas przed światłem (ZDJĘCIA)

Regulowanie światła, które wpada do wnętrza to jeden z podstawowych powód, dla którego decydujemy się na zakup rolety. Nasz wybór zależy od pomieszczenia i rodzaju jego zaciemnienia - inną wybierzemy do sypialni, a inną do kuchni.
  • Zakup nowej rolety. Jak wybrać najlepszą, by chroniła nas przed światłem (ZDJĘCIA)

    PRAKTO
  • Zakup nowej rolety. Jak wybrać najlepszą, by chroniła nas przed światłem (ZDJĘCIA)

    PRAKTO

- Kryterium wyboru możemy uzależnić od tego, od której strony mamy okna oraz jaki tryb życia prowadzimy. Jeśli nasza praca, obowiązki lub choroba wymuszają na nas kładzenie się spać w ciągu dnia, a sypialnia znajduje się od strony południowej, w pokoju warto zamontować rolety, które nie tylko nie przepuszczają promieni słonecznych, ale również odbijają je - wyjaśnia Leszek Jarema, ekspert z firmy RAKTO.

Zobacz również: Moskitiera okienna - relaks w domu bez insektów 

Dobry wybór to podstawa

Bardzo ważny jest rodzaj zastosowanej tkaniny. W zależności od naszych potrzeb i chęci możemy zdecydować się na roletę podgumowaną, która zatrzymuje światło nawet w 100% oraz pokrytą specjalną pastą, która również znacznie ogranicza nadmierne nasłonecznienie. Rolety ze srebrną powłoką odbijają promienie słoneczne, również zapobiegają nagrzewaniu się, dzięki czemu stwarzają optymalne warunki dla dobrego snu.

To też cię zaciekawi: Rolety materiałowe - jak je dobrać do okien skierowanych w różne strony świata 

Zapamiętaj!

Rolety mogą różnić się między sobą także sposobem montażu. Znajdziemy wśród nich osłony okienne do zamontowania na skrzydle okna - tak zwane "mini" oraz na ścianie lub suficie "rolety klasyczne".

Autor: Ewa Wieczorska
Współpraca: PRAKTO
0komentarzy