Styl marynarski - jakie okna wybrać do pokoju urządzonego w morskim klimacie? (ZDJĘCIA)

Zmieniająca się moda i nowe trendy aranżacyjne sprawiają, że wygląd współczesnych wnętrz może przechodzić częstą metamorfozę. Są jednak rozwiązania, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Należy do nich z pewnością styl marynarski. Jego ważnym elementem są dobrze dobrane okna.
  • Styl marynarski - jakie okna wybrać do pokoju urządzonego w morskim klimacie? (ZDJĘCIA)

    MS Okna
  • Styl marynarski - jakie okna wybrać do pokoju urządzonego w morskim klimacie? (ZDJĘCIA)

    MS Okna
  • Styl marynarski - jakie okna wybrać do pokoju urządzonego w morskim klimacie? (ZDJĘCIA)

    MS Okna

Styl marynarski od lat znajduje uznanie osób, które chcą wprowadzić do swoich domów i mieszkań powiew morskiej bryzy, szczyptę przygody i niezobowiązujący klimat beztroskich chwil. Jego wykorzystanie to nie tylko doskonała propozycja na letnią aranżację wnętrza, lecz także dobry sposób, żeby zatrzymać w pokoju niepowtarzalny urok wakacji. Pomieszczenia skomponowane zgodnie z tym stylem wprawią nas w pozytywny nastrój i stworzą komfortową przestrzeń relaksu. 

Zobacz też: Zainwestuj w okna z pozytywnym bilansem 

Dominujący błękit

Nieodzownym "składnikiem" stylu marynarskiego jest błękit, przywodzący na myśl piękne, bezkresne morze. Któż z nas nie marzył w końcu o przygodach i dalekich rejsach na kraniec świata na pokładzie okrętu pod pełnymi żaglami? Dzięki zastosowaniu odpowiedniej aranżacji wnętrza, możemy, we własnym domu lub mieszkaniu, w bezpieczny sposób przenieść się do krainy marzeń. Ciekawym rozwiązaniem będzie wykorzystanie połączenia błękitu z bielą, charakterystycznego dla krajów śródziemnomorskich, a zwłaszcza, lubującej się w morskich tradycjach Grecji.

Upragniony klimat pomieszczenia osiągniemy więc odpowiednio komponując ze sobą te dwa kolory. Możemy zacząć od delikatnego przemycenia marynistycznych akcentów, np. w postaci poduszek, dywanu czy koców w biało-błękitne pasy. Jeśli niebieska kolorystyka ścian wydaje nam się zbyt chłodna, pokój warto pomalować na biało. Ta neutralna barwa dobrze wyeksponuje kolorowe dodatki i sprawi, że wnętrze będzie nie tylko jasne, lecz także wyda się optycznie większe. Ważnym elementem kompozycji są również meble - jeśli zdecydujemy się na odcienie jasnego błękitu bądź bieli, mieszkanie nabierze przyjaznego, letniego charakteru.

Warto zobaczyć: Wybór okien do kuchni i łazienki (ZDJĘCIA) 

Okna w marynistycznym stylu

Tworząc przestrzeń w marynarskim stylu nie możemy zapomnieć o wyborze odpowiednich okien. Dostępne na rynku wyroby oferują praktycznie dowolne, niestandardowe kształty i rozmiary. Najlepiej jeśli przeszklenia, poza wysoką estetyką, zapewnią również optymalny dostęp naturalnego światła, które umożliwi "wydobycie" wszystkich detali naszej aranżacji. Ciekawym rozwiązaniem, łączącym te dwie cechy są okna o zaokrąglonych profilach.

- Okna charakteryzujące się zaokrąglonym obustronnie kształtem profili wyróżnia niepowtarzalny design - tłumaczy Artur Głuszcz, Dyrektor ds. Produkcji MS więcej niż OKNA. - Stworzyliśmy je z myślą o odbiorach poszukujących wyrobów o oryginalnym wyglądzie, a jednocześnie funkcjonalnych i bezpiecznych - dodaje ekspert. Niepowtarzalnym urokiem cechują się również okna okrągłe, których wykorzystanie sprawi, że w pokoju poczujemy się niczym w kajucie okrętu wypływającego w daleką podróż.

To też cię zainteresuje: Wybierz okna z większym potencjałem 

Ważne drobiazgi

Jeśli zadbaliśmy już o wybór głównych elementów kompozycji, warto sięgnąć także po, na pierwszy rzut oka mniej widoczne, ale równie ważne drobiazgi. To one pomagają zbudować klimat wnętrza. Fototapeta w formie mapy, kojarzące się z żeglugą akcesoria w typie miniaturowych latarenek czy zawieszone na ścianie okrętowe koło sterowe pomogą podkreślić charakter pomieszczenia. Dodatkowo można w nim wykorzystać pamiątki z wakacji, jak np. barwne muszle czy małe, wiklinowe pojemniki. Powinniśmy także pamiętać, ze taka aranżacja kocha drewno, więc jego obfite zastosowanie będzie jak najbardziej korzystne. Inspiracji przy tworzeniu pomieszczenia w stylu marynistycznym warto zasięgnąć korzystając z Internetu bądź magazynów wnętrzarskich.

Autor: Ewa Wieczorska
Współpraca: MS Okna
2komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (2)

Olo, 13.06.2014, 01:32
Niezwykłe okna. Bardzo mi się podoba taki styl. Coś podobnego chciałabym uzyskać u siebie w salonie. Myślę nad wyborem odpowiedniej firmy do tego. Jestem z okolic Wrocławia i czekam właśnie na ofertę z Euro Windows http://euro-windows.pl/ Póki co zrobili na mnie dobre wrażenie.
Rodziak Ewa , 03.10.2014, 13:43