Składka ubezpieczeniowa może być niższa. Wystarczy kupić odpowiednie drzwi

Wysokość składki ubezpieczenia nieruchomości na wypadek kradzieży lub włamania zależna jest od zabezpieczeń antywłamaniowych, w tym drzwi zewnętrznych mieszkania lub domu.
  • Składka ubezpieczeniowa może być niższa. Wystarczy kupić odpowiednie drzwi

    deboer / shc.hu

W trakcie wyceny ubezpieczenia naszego mieszkania, zostaniemy zapytani o rodzaj drzwi zewnętrznych, które posiadamy. Kluczowe okażą ich parametry i wyposażenie. Dlatego, przy zakupie drzwi, ważnym walorem są parametry antywłamaniowe. To dzięki nim będziemy mogli skorzystać z obniżenia rocznej składki ubezpieczenia.

Polecamy: Jakie okna i drzwi zewnętrzne wybrać, by ochronić dom przed włamaniem

- Warto wiedzieć również, że antywłamaniowe właściwości drzwi powinny zostać poświadczone dokumentacją z badań technicznych przeprowadzonych przez specjalne instytucje. Jednym z najistotniejszych jest certyfikat klasyfikacji drzwi w zakresie odporności na włamanie, który w skali od 1 do 6 określa klasę antywłamaniową drzwi. Jeżeli producent nie udostępnia takich materiałów Klientom, nie powinniśmy mu ufać na słowo. – mówi Czesław Suski z Zakładu Stolarki Budowlanej CAL.

Zamki podstawą do zniżki

Ubezpieczyciel może być ciekaw szczegółowych informacji na temat wyposażenia drzwi. W tej kwestii najistotniejsze będą zamki.

Warto wiedzieć: Jaki klucz do drzwi wybrać, by było bezpiecznie

– Podstawą kwalifikującą mieszkanie czy dom do obniżonej składki ubezpieczeniowej jest posiadanie dwóch zamków wielozapadkowych lub jednego zamka wielopunktowego. Przy kupowaniu drzwi dopytajmy więc sprzedawcę o wykorzystane w skrzydle zamki. Jeżeli są najwyższej jakości, ich producent powinien udostępniać certyfikaty, które o niej poświadczą. – tłumaczy Czesław Suski.

Nauka segregacji dokumentów

W przypadku otrzymania od producenta dokumentu certyfikującego drzwi, warto zatrzymać go na przyszłość. W przypadku ewentualnej próby kradzieży bądź włamania do mieszkania lub domu, ubezpieczyciel będzie mógł zweryfikować, czy informacje, które przedstawiliśmy na temat wyposażenia drzwi zewnętrznych są zgodne ze stanem aktualnym.

To też cię zainteresuje: Drzwi zewnętrzne do domu – jakie materiały są dostępne i jakie parametry są ważne

Autor: Ewa Wieczorska
Współpraca: drzwi CAL
0komentarzy