Okno przesuwne z funkcją wietrzenia szczelinowego

W nowoczesnej architekturze coraz chętniej korzysta się z okien przesuwnych. Dlaczego? Przede wszystkim zapewniają komfort użytkownikom, dodają lekkości bryle budynku i doświetlają wnętrza światłem naturalnym.
  • Okucie okienne duoPort PAS

    Okucie przesuwne z widocznym zaczepem specjalnej konstrukcji, która umożliwia bezpieczne wietrzenie szczelinowe.

    Winkhaus
  • Okno prezsuwne w aranżacji

    Dzięki odpowiedniemu okuciu w oknie przesuwnym można wietrzyć pomieszczenie nawet podczas dłuższej nieobecności domowników.

    Winkhaus

Tradycyjne okucie służy do przesuwania i ryglowania skrzydła okiennego. Natomiast duoPort PAS pozwala również na równoległe odsunięcie skrzydła od ramy. Na całym obwodzie skrzydła powstaje 6-milimetrowa szczelina. Przez nią w dolnej części okna wpływa świeże powietrze, a górą wychodzi zużyte. Wietrzenie szczelinowe jest bardziej energooszczędne niż wietrzenie polegające na uchyleniu okna. Pozwala ona na samoistną, oraz bezpieczną cyrkulację powietrza, nawet podczas naszej nieobecności w domu.

Okno bezpieczne

Okno wyposażone w to okucie jest nie tylko wygodne w użytkowaniu. Charakteryzuje się też wysokim poziomem bezpieczeństwa. A to przez zastosowanie połączenia ośmiokątnego trzpienia ryglującego ze stalowymi zaczepami ramowymi. Dzięki temu rozwiązaniu okno w pozycji wietrzenia szczelinowego ma taką samą klasę odporności na włamanie jak okno zaryglowane. Dzięki temu możemy pozostawić rozszczelnione okna na kilka dni i cieszyć się świeżym powietrzem w pomieszczeniach po powrocie.

Korzystanie z funkcji wietrzenia szczelinowego, zapobiegnie również nieprzyjemnemu zaduchowi i skraplaniu się pary wodnej, które może po dłuższym czasie być przyczyną pojawienia się pleśni.

Komfortowe użytkowanie okna przesuwnego

Okno przesuwne zaopatrzone w okucie duoPort PAS sterowane jest manualnie za pomocą klamki. Skrzydło okienne może ważyć nawet 160 kg. A mimo to dzięki wbudowanym amortyzatorom i urządzeniom magazynującym energię, możemy je swobodnie przesuwać i bez trudu zamykać.  Płynna praca i wygoda użytkowania są zapewnione dzięki rozwórkom oraz wózkom. Przed niewłaściwym użytkowaniem zabezpiecza okucia blokada obrotu klamki. Okucie to dostosowane jest również do profili wielokomorowych o podwyższonych właściwościach termoizolacyjnych.

Autor: redakcja.regiodom
Współpraca: Winkhaus
2komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (2)

Zdjecie nr 2 dotyczy zupełnie innego systemu przesuwnego, jest to HS - jego główna zaleta jest brak wysokiego progu oraz dużo łatwiejsza obsługa, oraz mozliwość stosowania w dość znacznych rozmiarach nawet do 6m szerokości,minusem jest cena duzo wyższa niz standardowej przesuwki. Jednak czasem warto zapłacic więcej :)
polecam poniewaz używam
uzytkownik, 23.11.2012, 17:45
a ja mam coś bardzo podobnego do pierwszego zdjęcia i serdecznie dziękuję za takie rozwiązanie.... porażka. wózek popękał 2x i wymagał wymiany bo to odlew z czegoś podobnego do aluminium. ciężko to wyregulować. i ładnie działało jak było nowe. ogólnie wszyscy w bloku mają i nie ma osoby która nie miała z tym problemu.
asd, 23.11.2012, 18:53