Nowoczesne, designerskie i bezpieczne drzwi

Estetyczne i bezpiecznie, dzięki zastosowaniu zamków biometrycznych. Wygodne, bo nie trzeba do nich kluczy. Takie są nowoczesne drzwi.
  • Drzwi Alluwood firmy Stolpaw

    Stolpaw

Drzwi ALUWOOD to zdecydowana nowość na polskim rynku, jako jedyna dostępna w stałej ofercie u polskiego producenta. Stolpaw, zdając sobie sprawę, jak ogromny wpływ na wygląd i estetykę budynku ma wybór drzwi, połączył w sobie naturalne piękno drewna z nieprzeciętną wytrzymałością aluminium. Od zewnętrznej strony wyposażył drzwi ALUWOOD w aluminiową nakładkę, która chroniąc drewno sprawia, że czar i urok, towarzyszący im przy zakupie, nigdy nie przeminie.

Zobacz: Złoty medal na Targach Dom i Ogród 

Zastosowana technologia pozwala jednocześnie na pokrycie drzwi dowolnym kolorem oraz wzorem - również identycznym z dachem domu klienta lub oknami. W efekcie pozycjonuje to drzwi ALUWOOD jako doskonałą ofertę dla osób dbających o wygląd i estetykę własnego domu. Rama skrzydła wykonana jest z drewna mahoń - meranti, a rama skrzydła wzmocniona została stalowym profilem. W trosce o bezpieczeństwo klientów każde drzwi zostały wyposażone w zamek listwowy klasy C, cztery wysokiej jakości zawiasy drzwiowe oraz wręg przeciwyważeniowy. Szkło refleksyjne antywłamaniowe P4 doskonale ogranicza przejrzystość. Istnieje możliwość dokupienia samozamykaczy, zamków biometrycznych i elektrozaczepów, zwiększających poczucie bezpieczeństwa domowników.

STOLTERM - NAJBARDZIEJ ENERGOOSZCZĘDNE DRZWI

Najświeższa kolekcja STOLTERM charakteryzuje się najniższym wskaźnikiem przenikalności ciepła na poziomie 0,72 W/mkw, spośród wszystkich modeli dostępnych na polskim rynku. Stała się tym samym gwarancją dobrze ocieplonego i ekonomicznego domu. Drzwi typu STOLTERM wykonane są z drewna mahoń - meranti oraz dąb. Poszycie zewnętrzne skrzydła stanowią wodoodporne sklejki. Wyposażone w zamek listwowy typu C, cztery wysokiej jakości zawiasy drzwiowe oraz próg aluminiowy z wkładką termiczną. Niski wskaźnik przenikalności ciepła osiągnięto dzięki zastosowaniu termoramki oraz szkła niskoemisyjnego. Drzwi dostępne są w różnych wzorach oraz kolorach. Drzwi STOLTERM doskonale wpisują się w najświeższy trend – energooszczędności, promowany wśród producentów materiałów budowlanych i wykończeniowych.

ZAMEK BIOMETRYCZNY

 Jak mówi Marcin Pawlak, właściciel Zakładu Stolarskiego „Stolpaw":

- Podstawą tworzenia wysokich jakościowo produktów w firmie Stolpaw jest dobór odpowiedniego materiału oraz wysoce wyspecjalizowany proces produkcji. Stosowane elementy dodatkowe, do których należą okucia, szyby, uszczelki klamki i zamki to produkty nowoczesne i spełniające wszelkie normy bezpieczeństwa. Stały rozwój oraz innowacyjne technologie zaowocowały wykonywaniem nowoczesnych drzwi wejściowych.

Zakład Stolarski Stolpaw z Pawłowa koło Szydłowca należy do największych i najszybciej rozwijających się firm branży stolarskiej. Od ponad 30 lat specjalizuje się w produkcji drzwi zewnętrznych, wewnętrznych oraz niestandardowych, a o jej ciągły rozwój i doskonalenie technologii produkcji dba już trzecie pokolenie właścicieli.

Stolpaw jako pierwszy producent drzwi w Polsce, wprowadził do stałej oferty zamek biometryczny, gdzie kluczem do drzwi jest odcisk linii papilarnych. Produkty te, oparte na innowacyjnych technologiach, wyznaczają dziś nowe trendy w trwałości oraz funkcjonalności drzwi.

ODCISK PALCA ZAMIAST KLUCZA

Zamki biometryczne, czyli na wzór linii papilarnych firmy ekey, które pozwalają na zapamiętanie 99 wzorów odcisków palca i eliminują konieczność noszenia kluczy przez wszystkich mieszkańców domu. Działanie zamków biometrycznych polega na identyfikacji właściciela domu za pomocą jego fizycznych, indywidualnych cech, najczęściej palca u dłoni.
W pierwszym kroku, czytnik zamka poprzez skaner zbiera informacje na temat linii papilarnych. Następnie, w momencie próby otwarcia drzwi, porównuje wzór palca z wzorami znajdującymi się w bazie. W przypadku, gdy linie papilarne palca są identyczne z zapisanymi, uzyskujemy dostęp do pomieszczenia.

BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM

- Ogromną zaletą zamków biometrycznych jest ich niekwestionowane bezpieczeństwo. Kluczem do naszych drzwi są bowiem niepowtarzalne dla każdego człowieka cechy anatomiczne. Linie papilarne tworzą się w czasie trwania życia płodowego, są unikalne, niezmienne i nieusuwalne. Podrobienie „naszych odcisków", czyli klucza, jest więc niemożliwe – mówi Marcin Pawlak, z firmy Stolpaw.

Czytaj: Okleina okleinie nierówna - wykończenie drzwi wewnętrznych (ZDJĘCIA) 

ILE TO KOSZTUJE?

- Koszt zamka biometrycznego do drzwi Stolpaw to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Niemniej poziom bezpieczeństwa oferowany przez to rozwiązanie jest obecnie najwyższy. Zamek biometryczny to w tej chwili najlepsze i najskuteczniejsze, dostępne na rynku rozwiązanie, zabezpieczające nasze drzwi przez niepożądanym otwarciem – dodaje Marcin Pawlak.

Trzeba jednak dodać, że zamki biometryczne, poza opcją standardową, oferują możliwość wysłania wiadomości alarmowej do odpowiednich służb. Aktywowaną przez przyłożenie do czytnika wybranego palca, który wcześniej sami zaprogramujemy jako aktywator. Zakładając, że drzwi otwieramy za pomocą palca wskazującego, to np. kciukiem uruchamiamy alarm. W sytuacji, gdy ktoś zmusza nas do otwarcia drzwi, wystarczy, że użyjemy kciuka. Służby ochraniające nasz dom otrzymają wówczas dyskretną informację o zdarzeniu. 

Autor: echodnia.eu
Współpraca: Stolpaw
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Komentarz został usunięty.
A jaka jest możliwość awaryjnego otwarcie drzwi? Przykładowo wracam z wczasów o 1 w nocy, a tu qpa - skończyła się bateria zasilająca zamek. Co wtedy?
Inna sprawa, że wiele osób ma problemy z takimi czytnikami, zwłaszcza kobiety - mają jakieś niekompatybilne palce.
Kowal, 30.04.2014, 12:06