Nieszczelne okno: jak sobie z nimi poradzić

Stare okna są bardzo często wypaczone i krzywe. Powstają w nich szpary, przez które do mieszkania dostaje się mroźne powietrze. Jak najłatwiej poradzić sobie z nieszczelnymi oknami?
  • Dom jednorodzinny zimą

    Podmuchy mroźnego powierza podwiewającego firanki oraz nieprzyjemny chłód odczuwalny w stopy - to zimowe zmartwienie właścicieli starych i zniszczonych okien. Niestety domowy budżet nie zawsze pozwala na wymianę okien na nowe. Co wtedy? Pozostaje nam uszczelnić starą stolarkę.

    MS więcej niż OKNA

Nieszczelności pomiędzy ościeżnicą okna, a jego skrzydłem najłatwiej usunąć stosując uszczelki samoprzylepne. Kupić je można w każdym markecie budowlanym. Pokryte są one z jednej strony warstwą kleju. Dlatego ich stosowanie jest bardzo łatwe. Do wyboru są uszczelki z pianki poliuretanowej, gąbki oraz gumy. Przed przyklejeniem uszczelki powinniśmy dokładnie oczyścić podłoże z zanieczyszczeń, kurzu i brudu.

Wybierając uszczelki musimy zwrócić uwagę na ich grubość, szerokość oraz profil (kształt). Parametry te muszą być dostosowane do wielkości szczelin w oknie. W przeciwnym wypadku stolarka okienna dalej pozostanie nieszczelna. Albo co gorsza nie będziemy mogli zamknąć źle doszczelnionego okna.

– Zakup uszczelek, powinniśmy traktować jako działanie doraźne, tymczasowe, pozwalające przeczekać
z wymianą stolarki, gdy pogoda będzie sprzyjać – radzi Artur Głuszcz z MS więcej niż Okna.

A co z nieszczelną szybą

Przez wiele lat miejsce styku szyby z ramą okna uszczelniano kitem szklarskim. Jest to miejsce newralgiczne, dlatego warto sprawdzić, czy i on nie nadaje się do wymiany. Kit można zastąpić silikonem. Po kilku próbach z pistoletem do silikonu w ręce, nie powinniśmy mieć z tym kłopotu.

Warto przeczytać również: Szczelne okna to lepszy komfort cieplny i akustyczny w domu 

Autor: redakcja.regiodom
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW BIAŁEGOSTOKU ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA STRONY INTERNETOWEJ
http://mpec-referendum.bialystok.pl/
NA KTÓREJ ZAMIESZCZONY ZOSTAŁ DO POBRANIA DRUK POPARCIA DLA REFERENDUM (FORMAT RTF) – ZNAJDUJE SIĘ ON Z PRAWEJ STRONY.
DRUK TEN MOŻE POBRAĆ KAŻDY, KTO ZAINTERESOWANY NIE TYLKO ZŁOŻENIEM TAM SWOJEGO (CZYTELNEGO) PODPISU, ALE RÓWNIEŻ ICH ZBIERANIEM.
NIE POZWÓL NA DRASTYCZNY WZROST OPŁAT ZA CIEPŁO W TWOIM DOMU!
BEZ WZGLĘDU NA PRZEKONANIA I POGLĄDY PAMIĘTAJ, ŻE DZIAŁASZ WE WŁASNYM INTERESIE!
ZOSTAŁO NIEWIELE CZASU!
mieszkaniec, 30.01.2013, 19:59