Klamki drzwiowe w stylu glamour – i na wejściu wszystko lśni

Dodatki w mieszkaniu podkreślają jego charakter. Może to być na przykład styl glamour, a dodatkiem mogą być klamki w takim właśnie stylu.
  • Klamka w stylu glamour

    Glamour to blask i bogactwo. Właśnie z tym kojarzony jest ten styl.

    Kuchinox
  • Klamka kryształowa

    Ręka nie ślizga się na gałce, jak mogłoby to być w przypadku gładkiej faktury.

    Kuchinox

Nieprawda, że nowoczesne wnętrza nie wymagają dodatków. Ascetyczny charakter pomieszczenia też potrzebuje urozmaicenia. Będą to np. geometryczne przedmioty z tworzyw sztucznych, szkła i aluminium.
Fachowcy twierdzą, że wnętrza w stylu modern powinny być aranżowane w maksymalnie trzech kolorach. Vintage natomiast to styl zestawiający ze sobą przeciwieństwa, pozostawiający nam w sferze dodatków dowolność. Mogą być to choćby patchworki po babci, lampy w stylu kolonialnym lub awangardowe rzeźby.

Poczytaj: Styl glamour w twoim pokoju 

Wnętrzem, które wymaga najwięcej uwagi przy dekorowaniu, jest mieszkanie w stylu glamour, który oznacza blask i bogactwo. W tym przypadku łatwo od luksusu i elegancji przejść w przesadnie ciężkie i zbyt nasycone wnętrze (co za dużo, to nie zdrowo). Charakterystyczne dla stylu glamour są kontrastujące ze sobą barwy ścian i frontów mebli, różnorodność faktur. Istotne jest również światło. Nie chodzi tylko o wpadające przez okno promienie słońca, ale o wszystko, co je odbija. Wielkie lustra, poduszki z cekinami, satynowe firanki oraz paciorki zatrzymujące w sobie promienie słońca powodują, że wnętrze nabiera lekkości.

Uzupełnieniem aranżacji mogą być klamki. Również one są stylowe. – Klamki można dopasować do wystroju całego pomieszczenia – mówi Danuta Wika z firmy Kuchinox. – W stylu nowoczesnym dominują proste modele o geometrycznych kształtach, wykonane z chromu: zarówno połyskliwe, jak i satynowe. Gama klamek glamour to klasyczne kryształy oraz bogate zdobienia.

Podobają ci się?: Dekoracje świąteczne w stylu glamour do nowoczesnych wnętrz 

Te klamki są uniwersalne, ponadczasowe, mają proste wzornictwo i przybierają najczęściej odcienie złota albo chromu. Dopełnieniem stylu romantycznego mogą być natomiast gałki. Posiadają zdobienia. Rozetki są okrągłe, złote, chromowane i satynowe, zazwyczaj montowane przelotowo. Są i gałki kryształowe. Tutaj, oprócz fantazyjnych rozetek, wybrać można rodzaj szlifu: drobniejszy przypomina kryształek lodu, a grubszy - diament. Promienie słoneczne rozszczepiają się na wyszlifowanych krawędziach gałki wykonanej z kryształu górskiego. Dzięki temu możemy obserwować gamę kolorów zawsze, gdy światło oświetli „kryształową kulę". Warto też zwrócić uwagę na korzyść ze szlifów. Ręka nie ślizga się po gałce, jak miałoby to miejsce w przypadku gładkiej faktury. 

Klamka z drzwiami powinna tworzyć komplet. Kryształowe i delikatne klamki nie pasują do standardowych, plastikowych lub ciężkich czy mosiężnych drzwi. Efektownie wyglądają z lekkimi, drewnianymi drzwiami wewnętrznymi: kuchennymi lub sypialnianymi.

Autor: Katarzyna Piojda
Współpraca: Kuchinox
0komentarzy