Jak ochronić dom przed słońcem? Rolety komfortowym wyborem (ZDJĘCIA)

Jednym z warunków komfortowego spędzania czasu - czy to w domu, czy w pracy - jest odpowiednia temperatura pomieszczenia.
  • Jak ochronić dom przed słońcem? Rolety komfortowym wyborem (ZDJĘCIA)

    Lotari
  • Jak ochronić dom przed słońcem? Rolety komfortowym wyborem (ZDJĘCIA)

    Array
  • Jak ochronić dom przed słońcem? Rolety komfortowym wyborem (ZDJĘCIA)

    Array

W słoneczne dni szukamy miejsc dających wytchnienie i odpoczynek. Co jednak zrobić, gdy nie możemy ich znaleźć nawet we własnym domu? Sprawdzonym i niedrogim sposobem, który uchroni nas przed promieniami, są wewnętrzne rolety okienne.

Czytaj: Rolety materiałowe - jak je dobrać do okien skierowanych w różne strony świata 

Zapewnić ją pomogą rolety, dzięki którym będziemy mieć pełną kontrolę nad promieniami wpadającymi do wnętrza. W zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć, do wyboru mamy rolety transparentne (przepuszczające część światła), w pełni zaciemniające pomieszczenie oraz typu "dzień i noc".

Światło pod kontrolą

Rolety transparentne zatrzymują światło do pewnego stopnia. Dzięki swoim właściwościom, fakturze i rodzajowi tkaniny, zapewniają prywatność, ograniczają nagrzewania się wnętrz, ale nie stanowią 100-procentowej ochrony przed promieniami. - Tego rodzaju rolety sprawdzają się przede wszystkim w pokojach, w których przebywamy w ciągu dnia: w salonie, kuchni, jadalni oraz pomieszczeniach na niższych kondygnacjach, gdzie częściowe zaciemnienie wnętrza zapewniają m.in. drzewa i inne elementy infrastruktury - tłumaczy Leszek Jarema, ekspert marki Lotari. Stopień zaciemnienia możemy regulować również poprzez wybór koloru rolety. Im będzie on jaśniejszy, tym światła w pokoju będzie więcej. Wybór należy do nas.

Warto zobaczyć: Wybieramy rolety - jaki kolor i materiał? Zdjęcia 

Pełne zaciemnienie

Rolety charakteryzujące się najwyższym stopniem zaciemnienia, czyli zaciemniające, nie przepuszczają światła, a latem gwarantują cień i chłód. - Tego rodzaju rolety najlepiej stosować w pokojach, w których nie przebywamy często w ciągu dnia, jak na przykład w sypialniach. Polecane są też do pomieszczeń na wyższych kondygnacjach - wyjaśnia ekspert firmy Lotari.

Na dzień, na noc

Kolejny rodzaj rolet - typu "dzień i noc" - tworzą osłony zbudowane z tkaniny ułożonej w naprzemienne, poziome pasy, transparentne i zaciemniające. Zastosowany system pozwala kontrolować ilość światła wpadającego do wnętrza, a dzięki temu uzyskać w zależności od potrzeb efekt pełnego lub częściowego zaciemnienia - prześwitu.

KLIKNIJ W ZDJĘCIE, ŻEBY ZOBACZYĆ WIĘCEJ

Czytaj: Zakup nowej rolety. Jak wybrać najlepszą, by chroniła nas przed światłem (ZDJĘCIA) 

Rolety wewnętrzne są skuteczną metodą zapewniającą ochronę domu przed nasłonecznieniem i jego skutkami. Za wyborem rolet przemawiają także łatwość montażu oraz niezawodność - rolety wewnętrzne spełniają swoją funkcję 365 dni w roku, przez wiele lat. Dzięki nim osiągniemy swobodę i dyskrecję, a wnętrzu nadamy niepowtarzalny charakter oraz swoisty mikroklimat, który będzie chronił nas przed wysoką temperaturą w upały. 

Autor: Ewa Wieczorska
Współpraca: Lotari
0komentarzy