Jak myć okna bez smug. Co zrobić, by szyby błyszczały

Mycie okien na wiosnę to niemal tradycja w naszym kraju. Jednak wielu osobom umycie okien bez smug sprawia problem. Warto poznać kilka praktycznych rad, dzięki którym szyby okien będą błyszczeć.
  • Błyszczące okna bez smug

    Dzięki nowym metodom sprzątania nasza praca, może być znacznie wydajniejsza, a zaoszczędzony czas możemy przeznaczyć na wypoczynek w czystym i zadbanym domu.

    Bogna Skarul

Mycie okien zabiera sporo czasu, dlatego czyszczenie szyb może nam znacznie ułatwić myjka ciśnieniowa (np. Myjka do okien Kärcher WV 50 plus za cenę ok. 240 zł). Narzędzie pracuje w każdym kierunku (góra-dół, lewo-prawo, skos-łuk), dlatego można nim czyścić powierzchnie o różnych kształtach. Kupując myjkę ciśnieniową warto wybrać urządzenie, które nie rozchlapuje wody. Dzięki temu nie zmoczymy miejsc wokół czy pod oknem. Aby kabel zasilający urządzenie nie ograniczała nam ruchów podczas mysi okien, możemy kupić myjkę zasilaną na baterię.

Cenna wiedza: Mycie i konserwacja okien na wiosnę 

Urządzeniem pomocnym nie tylko przy myciu okien jest również czyścik parowy (np. urządzenie Ariete 4103 vapori jet 6 kosztuje ok. 150 zł). Przyda się podczas czyszczenia okapów kuchennych, płytek oraz luster. Dzięki niezwykłej sile pary wodnej czyścik usuwa największy brud. Łatwy w obsłudze i gotowy do pracy czyścik jest bardzo skuteczny i pomoże utrzymać czystość w domu. 

Mycie okien i sprzątanie w domu ułatwią również ściereczki z mikrofibry (np. ściereczka z mikrofibry do mycia okien Jan Niezbędny  to wydatek ok. 9 zł). Nie zostawiając one smug na szybach. Ponadto można czyścić nimi dosłownie wszystko. Zarówno na mokro, jak i na sucho. Produkt ten warto stosować, gdy mamy w domu alergika. Korzystając ze ściereczek z mikrofibry nie musimy używać detergentów.

Warto przeczytać: Mycie okien na święta. Babcine rady na czyste okna 

 

Autor: Maciej Mituła
Współpraca: Agito.pl
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Nie ma nic lepszego i tańszego od pianki / spray firmy Xanto duża butla cena ok 8zł kupowałam w sklepie z chemią zagraniczną.okolice ul. Siennej
fiba, 17.05.2013, 14:12
Komentarz został usunięty.