Drzwi przesuwne – alternatywa dla drzwi tradycyjnych

Drzwi w mieszkaniu muszą nie tylko wyglądać. Powinny też być praktyczne. Zobacz, kiedy najlepiej sprawdzą się drzwi przesuwne.
 • Drzwi przesuwne w systemie naściennym

  Drzwi przesuwne są doskonałą alternatywą dla drzwi tradycyjnych. Znajdują zastosowanie zarówno w mieszkaniach o niewielkiej powierzchni, jak i w dużych domach. W obu prezentują się wyjątkowo estetycznie i nowocześnie, dając wrażenie przestronności i optycznie powiększając pomieszczenia. Szeroki wybór skrzydeł, które mogą być zamontowane w systemie, sprawia, że bez trudu wybierzemy model odpowiedni do aranżacji wnętrza.

  Radex
 • Duża liczba rozwiernych skrzydeł w jednym miejscu

  Jeśli na niewielkiej przestrzeni mamy kilka skrzydeł drzwiowych, warto choć jedne drzwi zrobić w systemie przesuwnym. Ułatwimy tym samym komunikację i unikniemy kolizji pomiędzy skrzydłami.

  Magdalena Kmita-Kulesza
 • Całoszklane drzwi przesuwne

  Decydując się na drzwi całoszklane w systemie przesuwnym, wykorzystaj szkło hartowane. Jest ono bardziej odporne na uderzenia i uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu jego codzienne użytkowanie będzie bezpieczniejsze.

  CDA Polska
 • Szklana ścianka z drzwiami przesuwnymi

  Aby doświetlić niektóre pomieszczenia można łączyć wnętrza za pomocą szklanych ścianek z drzwiami przesuwnymi.

  Piotr Lipecki (materiały pasowe Raumplus)
 • Wysokie drzwi przesuwne w małym mieszkaniu

  W małym mieszkaniu warto zamontować maksymalnie wysokie skrzydła drzwiowe. Zabieg ten optycznie powiększa przestrzeń

  Raumplus
 • Nowoczesne wnętrze z drzwiami przesuwnymi

  Raumplus
 • Montaż drzwi przesuwnych w kasecie

  Radex

Stojąc przed podjęciem decyzji o drzwiach wewnątrzlokalowych (potocznie nazywanych wewnętrznymi), mamy w czym wybierać. Najczęściej decydujemy się na tradycyjne modele rozwierne. Dziś chcemy zwrócić waszą uwagę na funkcjonalne drzwi w systemach przesuwnych.

PolecamyDrzwi przesuwne z podświetleniem ledowym 

Drzwi przesuwne poruszają się po torze wzdłuż ściany lub chowają w kasecie zamontowanej w murze. Montowane są tam, gdzie tradycyjne drzwi wewnętrzne zajmują zbyt wiele miejsca lub utrudniają aranżację wnętrza. 

Systemy przesuwne naścienne 

W małych mieszkaniach najlepiej sprawdzają się naścienne systemy przesuwne. W rozwiązaniu tym skrzydło drzwiowe przesuwa się wzdłuż linii ściany na specjalnej szynie. Drzwi te dają oszczędność miejsca i poprawiają możliwości aranżacyjne przestrzeni. Świetnie zastępują drzwi tradycyjne na przykład w przejściach znajdujących się blisko siebie lub w holach, gdzie jest kilka skrzydeł drzwiowych. Drzwi przesuwne mogą być również dekoracyjną przegrodą pomiędzy pełniącymi różne funkcje pomieszczeniami domu jak sypialnia i łazienka.


Drzwi przesuwne naścienne
W tej małej sypialni przesuwny system naścienny sprawdza się idealnie i pozwala na swobodne korzystanie z pomieszczenia.Fot. Magdalena Kmita-Kulesza

Takie drzwi wyglądają atrakcyjnie. Tym bardziej, że w systemie tym montować można dowolny, wybrany zgodnie z naszymi upodobaniami model skrzydeł (z różnych materiałów, w dowolnym kolorze, z przeszkleniami lub bez). Po otwarciu drzwi widoczne są tylko na ścianie, na którą się rozsuwają i nie zabierają przestrzeni.

Warto zobaczyćDrzwi przesuwne z ukrytą prowadnicą 

Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest nieskomplikowany montaż, z którym z odpowiednimi narzędziami poradzi sobie każdy majsterkowicz. Drzwi przesuwne naścienne można zamontować w dowolnym momencie, nawet w już wykończonym mieszkaniu, gdy chcemy na przykład zmienić modele uchylne na przesuwne. 

Systemy przesuwne kasetowe 

W ciekawie zaaranżowanych, nowoczesnych wnętrzach dobrze wyglądają systemy kasetowe. Drzwi po otwarciu chowają się w specjalnej kasecie aluminiowej znajdującej się w ścianie. Pozwala to nie tylko na zaoszczędzenie przestrzeni. Ułatwia również domownikom przemieszczanie się między pomieszczeniami, co ma szczególnie znaczenie w przypadku małych domów i mieszkań.

Drzwi w systemie kasetowym to także wyjątkowo atrakcyjne wizualnie rozwiązanie, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na kasety o częściowo przeźroczystych powierzchniach, nadających wnętrzu lekkości i oryginalności. Drzwi wówczas chowają się w kasecie, ale ich fragment jest widoczny. System ten umożliwia dowolną aranżację ścian w miejscu, gdzie chowa się skrzydło drzwiowe. 

W dużych, przestronnych mieszkaniach można wykorzystać podwójne systemy kasetowe. Szerokie przejścia wspaniale eksponują elegancki wystrój wnętrz, zapewniając tym samym, w razie potrzeby, połączenie sąsiadujących ze sobą pomieszczeń. Rozwiązanie to jest bardzo przydatne, gdy na przykład organizujemy przyjęcie z udziałem większej liczbą gości.

Otwarte drzwi pomiędzy dwoma salonami oraz salonem i kuchnią umożliwiają bezpośredni kontakt wszystkim uczestnikom spotkania, a gospodarzom swobodny dostęp do każdej sali i bezpieczne dostarczanie kolejnych dań z przygotowanego menu. Takie rozwiązanie jest także niezwykle komfortowe w użyciu. Oba skrzydła równocześnie chowają się do kaset, a otwieranie drzwi jest ciche i lekkie.


Kasetowy system przesuwny
Kasetowe drzwi przesuwne zapewniają wygodę użytkownikom, optycznie powiększają powierzchnię i dają swobodę w aranżacji ściany, na której się znajdują.Fot. Radex

Autor: redakcja.regiodom
Współpraca: Afir Biuro PR firmy 4IQ
0komentarzy