Czas na metamorfozę wnętrza. Wybierz idealne okna na długie lata (ZDJĘCIA)

Okres wiosenno-letni to tradycyjnie pora remontów i inwestycji, a także dobry czas na przeprowadzenie zmian we wnętrzu naszego mieszkania lub domu. Wraz ze sprzyjającą aurą, nabieramy większej ochoty na nowe elementy w naszym najbliższym otoczeniu, m.in. okna.

Oferta stolarki okiennej jest naprawdę szeroka. Do wyboru mamy wiele, różnorodnych rozwiązań. Okna, które proponują nam producenci różnią się zarówno parametrami jak i ceną. Najważniejsze, żeby decyzja o zakupie konkretnego produktu była przemyślana i uwzględniała zarówno nasze potrzeby, jak i specyfikę budynku, w którym mają pojawić się nowe okna.

Zobacz również: Okna drewniane czy plastikowe? Które wybrać?

Poznaj parametry techniczne

Jednym z ważniejszych aspektów, które wpływają na eksploatację naszych okien, jest współczynnik przenikania ciepła (opisuje się go jako Uw). Na jego wartość składa się przede wszystkim wielkość współczynnika przenikania ciepła dla szyby (Ug) oraz dla ramy okiennej (Uf). Rolę tych parametrów zrozumiemy wtedy, kiedy uświadomimy sobie, iż nasze okno odpowiada za 15-25% strat ciepła w całym budynku mieszkalnym. Odpowiednio dobrana stolarka okienna może więc znacznie ograniczyć ucieczkę energii cieplnej oraz zmniejszyć wydatki na ogrzewanie.

- Wartość współczynnika przenikania ciepła dla całego okna powinna być zawsze podawana w odniesieniu do konkretnego okna np. o wymiarach referencyjnych - mówi Artur Głuszcz, Dyrektor ds. Produkcji MS. Mimo obowiązujących norm wielu producentów unika tej przejrzystej metody informacji i podaje parametr Uw bez odniesienia do konkretnych wymiarów okna, co może wprowadzać w błąd potencjalnego klienta.

Warto zobaczyć: Zainwestuj w okna z pozytywnym bilansem 

Stolarka okienna, a jej jakość

Na naszym rynku dostępnych jest wiele wyrobów stolarki okiennej, różni je nie tylko cena, ale i jakość. Jeśli zależy nam na rozwiązaniu, które podaruje nam okna gwarantujące jakość przez kilkadziesiąt lat, najlepiej skorzystać z oferty renomowanych i pewnych producentów. Uważajmy na marki, które jedynie imitują okna wysokiej jakości, w rzeczywistości nie mając z nimi nic wspólnego.

- Stosowane w produktach oznaczenie jest jednym z podstawowych elementów Systemu Zapewnienia Jakości - tłumaczy Artur Głuszcz - Na podstawie numeru seryjnego jesteśmy w stanie odtworzyć dokładną specyfikację techniczną, szczegóły zamówienia oraz historię produkcji danego okna. Dzięki temu, konsument wybierając takie rozwiązanie zyskuje pewność, że otrzymuje wyrób najwyższej jakości, spełniający wszystkie deklarowane parametry - podkreśla ekspert marki MS.

To też cię zainteresuje: Wybierz okna z większym potencjałem 

Świadomy klient to podstawa sukcesu

Jako klienci, od okna i jego producenta oczekujemy bezproblemowej, długoterminowej i przede wszystkim wygodnej eksploatacji. Renomowane marki stolarki okiennej, pewni wysokiej jakości swoich rozwiązań, proponują nam gwarancję, którą dodatkowo można wydłużyć. Taką możliwość daje wiele szanujących się firm, w tym marka MS. Gwarancja często obowiązuje okres od 5 do 7 lat. Pamiętajmy, że aby cieszyć się komfortem ciepłych, trwałych i estetycznych okien w pełni, należy również zadbać o ich odpowiedni montaż. Najlepiej powierzyć go profesjonalnej ekipie, rekomendowanej przez producenta lub punkt sprzedaży, w którym zakupiliśmy stolarkę okienną. Wykwalifikowani serwisanci powinni również dokonać regulacji i przeglądu okien po kilku latach ich użytkowania. 

Autor: Ewa Wieczorska
Współpraca: MS
0komentarzy