Marzniesz w domu? Błędy popełnione przy ocieplaniu budynku właśnie wychodzą na jaw

Efektywne ocieplenie domu to nie bułka z masłem. Tymczasem wielu Polakom wydaje się, że znają się na wszystkim, i przystępują do montażu izolacji bez wymaganej wiedzy. A potem okazuje się, że ich praca to zwykła fuszerka, która wcale nie sprawia, że w domu jest ciepło.
  • Marzniesz w domu? Błędy popełnione przy ocieplaniu budynku właśnie wychodzą na jaw

    123RF

- Najczęstszym błędem, który popełniają Polacy przy ocieplaniu budynków, jest pomijanie niektórych komponentów, takich jak np. folia paroizolacyjna. Jest ona stosunkowo tania, ale my próbujemy oczywiście zaoszczędzić" – mówi Karol Ostojski, ekspert z firmy URSA.

Zobacz też: Premia termomodernizacyjna – gdzie i jak się o nią starać. Kto może uzyskać taką premię 

Kolejna grupa błędów jest związana ze stosowaniem wełny mineralnej. Często używamy wełny mokrej, nie zachowujemy ciągłości przy jej montażu, upychamy ją na siłę czy też kładziemy gdzieniegdzie w postaci ścinków, które pozostały, a które szkoda nam wyrzucić.

Warto pamiętać, że złe założenie izolacji prowadzi do tworzenia się mostków termicznych, przez które ucieka znaczna ilość energii wykorzystywanej do ogrzewania budynku. Przyczyniają się one również do powstawania uszkodzeń i rozwoju mikroorganizmów, co powoduje dyskomfort u domowników. 


Autor: redakcja.regiodom
Współpraca: infoWire.pl
3komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (3)

Najczęstszym błędem jest kupowanie wszystkiego co najtańsze. Albo ocieplamy dobrym izolatorem, albo równie dobrze możemy wcale nie ocieplać. Do ścian a zwłaszcza fundamentów najlepiej wybrać styropian, tylko nie jakiś tam styropian tylko sprawdzonej firmy jak Termo Organika. U nich jakość to podstawa - mają nawet własne laboratoria
Mariusz, 05.11.2017, 16:45
Mnie najbardziej zastanawia, czemu ludzie wybierają najtańsze metody.
Przecież wiadomo, że jeśli ma to się naprawdę sprawdzić nie może
kosztować grosze. Wybieranie najtańszych rozwiązań to tylko pozorna oszczędność. Lepiej od razu zainwestować w porządną izolację i mieć
problem z głowy i cieszyć się niskimi rachunkami. Mi izolację natryskową robiła firma EwaPUR i już nie marznę, odgłosy z zewnątrz nie dochodzą do domu i niestraszny mi żaden grzyb na ścianie.
Zielenik , 26.01.2018, 11:56