Kształtki ThermaEco do izolacji technicznej instalacji

Gotowe kształtki w postaci kolan i trójników umożliwiają estetyczne wykończenie izolacji instalacji w miejscach z łukami i rozgałęzieniami.
  • Kolanka oraz trójniki izolacyjne ThermaEco FRZ

    Thermaflex

Zastosowanie kształtek izolacyjnych minimalizuje ryzyko powstania mostków termicznych, zapewniając tym samym większą szczelność całej izolacji instalacji.

Odpowiednio przeprowadzony montaż izolacji technicznej to podstawy warunek prawidłowo funkcjonującego systemu instalacyjnego. Zabezpieczenie prostego odcinka instalacji jest czynnością stosunkowo prostą, jednak sprawa komplikuje się, gdy ochronną otulinę trzeba zamontować na systemie pełnym łuków oraz rozgałęzień. Dla doświadczonego instalatora izolowanie tych miejsc nie będzie trudne, ale czas wykonania izolacji może się wydłużyć.

Kolanka oraz trójniki izolacyjne

Elementy ThermaEco FRZTN znajdują zastosowanie w instalacjach:

  • grzewczych,
  • sanitarnych,
  • chłodniczych,
  • wentylacyjnych, 
  • klimatyzacyjnych.

Kolana i trójniki wykonane są na bazie PE (polietylenu). Zastosowanie kształtek pozwala zredukować ilość mostków termicznych w powłoce izolacyjnej (czyli miejsc ucieczki ciepła), co umożliwia zminimalizowanie kosztów eksploatacji. Dodatkowo użycie kształtek wpływa na zredukowanie czasu potrzebnego do wykonania prac związanych z izolacją całego rurociągu.

Otulina techniczna instalacji

Otulina ma niski współczynnik przewodzenia ciepła λ (lambda), który wynosi 0,035 W/(mk) przy 10°C. Dzieję się tak dlatego, że formy izolacyjne wykonane są z elastycznej pianki polietylenowej, posiadającej strukturę zamknięto-komórkową i bardzo dobre właściwości termoizolacyjne.

Kształtki Thermaflex dostępne są w różnych rozmiarach. Wyroby zostały sklasyfikowane w klasie B1 wg polskiej klasyfikacji ogniowej, czyli należą do izolacji, które nie rozprzestrzeniają ognia.

Autor: mk
Współpraca: Thermaflex
2komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (2)

Dlaczego producent / hurtownie / nie chcą sprzedawać na sztuki , tylko pelne opakowania.
jan słowik, 09.01.2012, 11:19
Jestem zainteresowany kupnem ale nigdzie w sklepach branży budowlanej nie spotkałem ich. Czy ktoś wie gdzie mozna je nabyć (kolanka, trójniki)?
Wiesław Jankowski, 27.01.2013, 15:57