Tynki mozaikowe - jak je układać (WIDEO)

Tynk mozaikowy prezentuje się dużo lepiej od tradycyjnego. Zobacz, jak samemu go wykonać i ile kosztują materiały.
 • Układanie tynku mozaikowego

  Tynki mozaikowe warto wykorzystać do dekoracyjnego wykończenia ścian w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu oraz elementów architektonicznych na elewacji domu (np. na cokołach i gzymsach).

  Dzień Dobry TVN/x-news
 • Kruszywo w tynku mozaikowym może mieć różną granulację

  Kruszywo dolomitowe - składnik tynku mozaikowego.

  Atlas
 • Odnowienie tynku mozaikowego

  Aby tynk mozaikowy odzyskał swój pierwotny wygląd, można zastosować transparentną lakierobejcę do jego renowacji. Po nałożeniu tynk odzyska kolor i dodatkowo uodporni się na działanie wody.

  Arsanit
 • Tynk mozaikowy na ścianie

  Arsanit

Masy tynkarskie do wykonania tynku mozaikowego dostępne są w ciekawych zestawieniach kolorystycznych (szeroka paleta melanży kolorystycznych). Co daje dużą swobodę przy projektowaniu i aranżacji wyglądu ścian.

Przeczytaj poradnik: Marmolit – gdzie i jak go stosować

Zastosowanie tynków mozaikowych

Tynki mozaikowe mają dużą wytrzymałość na uszkodzenia oraz wysoką odporność na szorowanie. Pozwala to na częste ich mycie bez ryzyka zniszczenia powierzchni. Dzięki tym właściwościom "tynki z kamyczkami" można stosować w miejscach podatnych na uszkodzenia i zabrudzenia – zarówno na zewnątrz, jak wewnątrz budynków. Tynk współgra z tynkami cienkowarstwowymi, farbami strukturalnymi, opaskami wokół domów, wykonanymi np. ze żwiru i elementów kamiennych. Sprawdzi się również na balkonach i loggiach, klatkach schodowych itp.

Jak położyć tynk mozaikowy?

Metodę nakładania tynku pokazuje Wiesław Skiba. Majsterkowicz mówi też o kosztach wykonania metra kwadratowego tynku mozaikowego.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news 

Autor: redakcja.regiodom
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Tynki mozaikowe nakłada się plastikową pacą, żeby nie uszkodzić kruszywa, a nie jak na filmie metalową.
Bartek, 26.05.2017, 11:27