Elewacja klinkierowa w systemie ArtBrick

Elewacja wykonana z klinkieru jest bardzo trwała, nie wymaga okresowego odświeżania. Od wieków kojarzona jest ze stabilnością, precyzją i elegancją.
 • Układanie klinkierowej okładziny elewacyjnej w systemie ArtBrick

  Układanie klinkierowej okładziny elewacyjnej w systemie ArtBrick

  ArtBrick
 • Ściana zewnętrzna wykończona systeme ArtBrick

  Ściana zewnętrzna wykończona systeme ArtBrick

  ArtBrick
 • Okładzina klinkierowa ArtBrick

  Elewacyjna okładzina klinkierowa ArtBrick

  ArtBrick
 • Niestardardowy kształ okna

  Łatwość dobrania dokładnie dopasowanych elementów narożnych umożliwia zastosowanie niestandardowych kształtów okien.

  ArtBrick

System ArtBrick umożliwia szybkie i dokładne wykończenie elewacji domu warstwą okładziny klinkierowej. Innowacyjna technologia pozwala na uzyskanie spektakularnego oraz trwałego efektu. Elewacja systemowa jest tak zaprojektowana, żeby maksymalnie uprościć i usprawnić sposób wykonania klinkierowej elewacji.

Elementy systemu elewacyjnego

Technologia ArtBric składa się z wielu elementów: 

 • uniwersalnego kleju,
 • płyty ociepleniowej,
 • prowadnic ułatwiających wykonanie fugi poziomej i pionowej,
 • łączników mechanicznych, które wyposażone są w trzpień niwelujący mostki termiczne,
 • gruntu kwarcowego w postaci tzw. mostka szczepnego, 
 • okładziny klinkierowej w 50 kolorach (w tym również elementy narożne umożliwiające zastosowanie niestandardowych kształtów okien, które są obecnie bardzo modne), 
 • zaprawa fugowa w kilku uniwersalnych kolorach.

Elewacja klinkierowa z pomysłem

W odróżnieniu od cegły, gdzie różnice grubości ścian powodują duże kłopoty konstrukcyjne, zastosowanie płytek klinkierowych umożliwia swobodne łączenie ich z innymi technologiami. Klinkier bardzo dobrze komponuje się zarówno z tynkiem, drewnem jak i kamieniem, dając w efekcie fantazyjne i funkcjonalne elewacje. 

W przypadku wykonywania elewacji z płytek klinkierowych nie ma potrzeby wykonywania dodatkowych fundamentów podtrzymujących okładzinę elewacyjną (co jest wymagane przy elewacji z cegły) – co stanowi oszczędność kosztów i upraszcza sam proces montażu. Ściana obłożona płytkami klinkierowymi jest o 28% cieńsza od tej wykończonej cegłą. Dzięki temu możemy zyskać kilka dodatkowych metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej, przy zachowaniu takiego samego obrysu domu.

System elewacyjny Artbrick można stosować zarówno w nowo powstałych budynkach, jak i tych remontowanych. Produkt uzyskał aprobatę Instytutu Techniki Budowlanej (ITB). Orintacyjna cena brutto systemu ArtBrick wynosi od 159 do 199 zł /m2.

Autor: mk
Współpraca: GutPR
8komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (8)

Klej i płytki klinkierowe - super - fajnie wygląda i jest trwałe... tak trwałe jak jakość wykonanej fugi...
ZORRO, 21.06.2011, 13:28
fakt, że właściwie i poprawnie wykonane fugi determinują trwałość oraz wygląd elewacji i nie tylko elewacji - to samo odnosi się do spoinowania płytek we wnętrzach; ile razy widzialem spartoloną robotę - inwestor zainwestował w drogie materiały, a efektu brak, bo majster skopał wykonanie
budowlaniec, 21.06.2011, 19:39
dlatego nie ma co oszczędzać na wykonawcach, ale z doświadczenia wiem że tego typu systemy jest w stanie nawet mało doświadczona ekipa wdrożyć. Ale co prawda to prawda każdą nawet najprostszą robotę da się spartolić :-)
Anonim, 21.06.2011, 23:23
Miałam docieplony balkon klinkierem ale komornik w asyście policji zdemolował to. Fakt zaistniał w ten sposób, że sąd na rozkaz prezesa zarządu spółdzielni mieszkaniowej nakazał rozbiórkę, bo to samowola budowlana. stwierdzono, że balkon nie jest mój. Gdy poszłam do spółdzielni aby wykoszono trawę w przy balkonowym ogródku, to powiedziano mi, że to mój ogródek. Gdzie tu jest sens i logika. Ogródek mój a balkon nie mój. Na innych balkonach widnieje siding, a przecież zabroniono docieplać balkony sidingiem. Niezawisłość sędziowska zabłysnęła intelektem, nie powiem.
Anonim spółdzielca, 22.06.2011, 09:24
To jest Polska, widocznie za ładne było
alison, 26.08.2014, 21:08
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
Fajnie wygląda ale ten konkretny system nie jest ani dobry ani trwały...
klient, 25.01.2016, 17:48
Jest dobry i trwały, podobnie jak inne tego typu. Zalet klinkieru jest wiele.
klient2, 06.09.2017, 14:05
Ja polecam, pomimo, że nie mam systemu Artbricka a nieco inny firmy Alhar. Tu już w ogóle nie trzeba kleić płytek bo dostarczają gotowe płyty z pianki z zatopionym w niej klinkierem. Wystarczy przykręcić kołkami i objechać pianką na łączeniach paneli :) Sprawnie, szybko i zawsze równo.
Agnieszka Marciniak, 13.03.2019, 12:33