Cegła klinkierowa w modnych szarościach

Tradycyjny materiał budowlany, którym jest cegła klinkierowa, może być elegancki i nowoczesny. Klinkier ma doskonałe parametry techniczne (niska nasiąkliwość, odporność na warunki atmosferyczne). Współczesne produkty mają modne kolory i różne formaty.
  • Cegła klinkierowa na elewacji nowoczesnego domu

    Domy z elewacją z cegły klinkierowej coraz częściej zmieniają swoje oblicze. To już nie tylko tradycyjne odcienie czerwieni, ale także chłodne i ciemne barwy, które coraz bardziej zyskują na popularności.

    Röben

Cegła klinkierowa Yukon ma strukturę pełną drobnych, ledwie zauważalnych rys. Na jej ciekawą barwę składają się odcienie szarości. Cegła jest w dwóch formatach: najczęściej spotykanym NF (wymiar: 240/115/71 mm) oraz wydłużonym LDF (290/90/52 mm).

Cegła o wydłużonym do 290 mm wymiarze umożliwia wykonanie interesujących, spójnych z nowoczesną stylistyką aranżacji, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz domu.

Zużycie cegieł na metr kwadratowy wynosi ok. 48 sztuk dla formatu NF i ok. 53 sztuki dla formatu LDF. Orientacyjna cena rynkowa brutto to ok. 6 zł za sztukę. 

 


Klinkierowa elewacja domu
Taka elewacja domu odpowiada współczesnym trendom stylizacyjnym.fot. Röben

 

Autor: redakcja.regiodom
1komentarzy