Dach zielony. Jak stworzyć ogród na dachu (WIDEO)

Pokazujemy, jak prawidłowo wykonać ogród na dachu. Odpowiadamy na pytania: jak stworzyć ogród na dachu, o czym musimy przy tym pamiętać i jakie rośliny będą najlepiej rosły na dachu zielonym.
  • Dach zielony

    Na zaprojektowanym przez siebie dachu zielonym Dominik Strzelec zasadził rozchodniki. To rośliny z rodziny gruboszowatych, które nie są zbyt wymagające.

    Dzień Dobry TVN/x-news

Zielone dachy coraz częściej pojawiają się w miastach, gdzie zaczyna brakować miejsca dla zieleni. Co o takim rozwiązaniu myśli Dominik Strzelec – prowadzący program „Odlotowy ogród"? – Zachęcam do tworzenia takich rozwiązań, które pozwalają nam przyjemniej żyć – mówi Strzelec. 

Dowiedz się więcej: Koncepcja dachów pokrytych roślinnością

Skonstruowanie dachu zielonego nie jest proste. Wymaga zabezpieczenia dachu nie tylko przed wilgocią, ale i przerastaniem korzeni roślin. Konstrukcja dachu musi mieć odpowiednią nośność. Rośliny muszą być starannie dobrane. Najlepsze będą te ze stosunkowo płytkim systemem korzeniowym.


Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news 

Autor: redakcja.regiodom
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

uzupełnieniem filmu moze byc artykuł http://www.liderbudowlany.pl/artykul/577/dachy-plaskie-dachy-odwrocone-i... polecam czytac, i działać, zróbmy zielone miasta!
kama kajkowska, 22.06.2016, 08:25