Ceramiczna esówka do renowacji historycznych i budowy nowych dachów

Ceramiczna dachówka Esówka Sinus niemal idealnie odwzorowuje tradycyjne, historyczne dachówki o kształcie przypominającym literę „S”. Esówki stosowane są od wieków na dachach.
 • Dach kryty czerwoną esówką

  Pokrycie tego dachu wykonane jest z Esówki Sinus w kolorze wiktoriańskiej czerwieni.

  Wienerberger
 • Esówka Sinus

  Wienerberger
 • Dach kryty antracytową esówką

  Wienerberger
 • Czerwona esówka na dachu historycznego budynku

  Array

Esówki marki Koramic wzorowane są na najbardziej tradycyjnym kształcie. Pozbawione są one tzw. zamków, charakterystycznych dla współczesnych dachówek. Wykorzystuje się je przede wszystkim do renowacji dachów w obiektach zabytkowych oraz na budynkach nowo budowanych, które swą architekturą i stylem nawiązują do przeszłości.

– Dachówka Esówka Sinus została opracowana zarówno z myślą o budynkach zabytkowych, gdzie polecana jest szczególnie w kolorze naturalnej czerwieni bądź rustykalnej angoby, jak i nowo powstających obiektach. Na tych ostatnich interesująco wyglądać będą kolory wiktoriańskiej czerwieni i wiktoriańskiego antracytu, szczególnie w połączeniu z elewacją z cegieł ręcznie formowanych lub postarzanych. Także dachy domów drewnianych, np. mazurskich, wykonane z esówki podkreślą ich unikatowy charakter – mówi Konrad Zalewski z firmy Wienerberger. 

Cenne informacje dla osób niezdecydowanych na konkretny materiał dachowy: Pokrycie dachowe na lata. Wady i zalety różnych materiałów 

Dachówka ma sześć kolorów: naturalnej czerwieni, wiktoriańskiej czerwieni, antracycie i wiktoriańskim antracycie, rustykalnej angobie oraz czarnej glazurze. W ofercie w tych barwach są również inne elementy dachowe, takie jak: dachówki szczytowe, wentylacyjne, kominki odpowietrzające, gąsiory itp. 

Autor: redakcja.regiodom
Współpraca: Wienerberger
0komentarzy